Zakulisowe umowy, które zmieniły świat

Tekst
Z serii: Varia
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Rzetelna. Polecamy czytelnikom, którzy są zainteresowani tym, jak naprawdę rozwija się świat biznesu. – „Library Journal”

Sądzimy, że światową gospodarką kierują siły, które rozumiemy – określone prawa ekonomii oraz wybierani przez nas politycy. Tymczasem Jacques Peretti prowokacyjnie twierdzi, że większość otaczającego nas świata – od spożywanej żywności, przez kupowane produkty, po przyjmowane przez nas leki – kształtują tajne negocjacje i umowy biznesowe, o których nie mamy pojęcia.

Autor wprowadza nas w środowisko potężnych graczy biznesowych i analizuje krok po kroku dziesięć przełomowych umów, które spowodowały transformację współczesnej gospodarki. Ujawnia m.in., jak korporacyjni liderzy stworzyli całą branżę dietetyczną, jak PayPal opanował rynek płatności online oraz jak szefowie firm farmaceutycznych uknuli skuteczny plan sprzedaży leków ludziom zdrowym.

Peretti, nagradzany dziennikarz śledczy, na podstawie swojej rozległej wiedzy i wnikliwych badań wskazuje także intrygujące i fascynujące powiązania: np. jak poczynania Wall Street na rynku produktów spożywczych doprowadziły do wybuchu Arabskiej Wiosny lub co łączyło epidemię AIDS w San Francisco w latach 80. XX w. z załamaniem rynku kredytów hipotecznych subprime i kryzysem finansowym w 2008 roku.

Zakulisowe umowy to pasjonująca i pouczająca lektura!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 02 października 2019
  • ISBN: 9788380626515
  • Tłumacz: Bożena Jóźwiak
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Jacques Peretti "Zakulisowe umowy, które zmieniły świat" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Maurycjusz Kuchta
17 kwietnia 2020

Intrygująca książka, przydatna wiedza o biznesie i gospodarce, które dotyczą każdego z nas, czy tego chcemy czy nie. Ciekawie przybliżona historia początków gospodarki i najważniejszych wydarzeń, które miały na nią istotny wpływ, a także osób, które znacznie przyczyniły się do jej rozwoju. Rzuca także światło na niuanse biznesu i ciąg przyczynowo-skutkowy poszczególnych umów. Skłaniająca do refleksji lektura, którą czyta się szybko i przyjemnie bez ograniczeń w postaci sztywnej narracji. Warto przeczytać, warto być świadomym.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę