Żelazny kruk 2. Szalony Mag

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Evah podejmuje dalsze wysiłki, aby odnaleźć gniazdo Żelaznego Kruka, jednak droga do celu jest jeszcze długa i najeżona przeciwnościami.

Nasz bohater zyskuje nowych towarzyszy – tajemniczego katowskiego mistrza, równie tajemniczą dziewczynę oraz brata samego księcia Berwen. Oczywiście, podróżuje z nim nadal Grzywa, który chociaż nie jest już ścigany przez ludzi Trupa, nie potrafi jednak opuścić przyjaciela.

Czy Szalony Mag, którego Evah musi odnaleźć, aby wydobyć zeń prawdę o kryjówce Żelaznego Kruka będzie skłonny do współpracy? To akurat wydaje się bardzo wątpliwe.

Tak czy inaczej, przed spotkaniem z magiem, wędrowców czekają jeszcze liczne przygody i ale też śmiertelne zagrożenia, jak chociażby zamieszkujące Lasy Kerenu istoty rodem z koszmaru.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 18 maja 2019
Rafał Dębski "Żelazny kruk 2. Szalony Mag" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Oktawiusz Przybylowski
22 lipca 2020

Drugi tom serii Rafała Dębskiego utrzymuje rewelacyjny pozom poprzedniej części. Główny bohater, Evah, to nastolatek, który nie ma w życiu lekko. Zaczynając od ataku na jego wioskę przez Żelaznego Kruka po utratę wszystkiego co było dla niego cenne. Jego motywacją staje się zemsta, która pcha go do odnalezienia wroga. Opowieść o młodzieńczym zapale do działania i chęci odpłacenia za krzywdy. Moim daniem «Szalony mag» to kolejne, świetnie napisane fantasy od autora, nie zawodzi ani przez moment i nie nudzi. Konstrukcja fabuły jest przemyślana, a akcja toczy się dynamicznym tempem. Autor naprawdę wie jak utrzymać czytelnika w pełnym zainteresowaniu przez całą lekturę. Zdecydowanie polecam książkę «Szalony mag» przede wszystkim miłośnikom fantasy, ale nie tylko. Czyta się ją tak dobrze, że pokazałbym ją nawet sceptykom tego gatunku.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę