Miesięcznik Egzorcysta 14 (październik 2013)

PDF
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Różaniec ma niezwykłą moc, bywa bowiem znakiem niezwykłej miłości. Naprawdę wielkiej! – wyznaje Christian Recluso w 14 numerze Miesięcznika Egzorcysta. Wskazuje również, że to „narzędzie wybrane” przez Boga, które ze zdumiewającą skutecznością ściąga ku nam niebo, a różańcowy krzyk daje upragnioną wolność od zła.

Różaniec ma niezwykłą moc, bywa bowiem znakiem niezwykłej miłości. Naprawdę wielkiej! – wyznaje Christian Recluso w 14 numerze Miesięcznika Egzorcysta (październik 2013), poświęconym mocy różańca. W artykule „Sznur, który przyciąga niebo” autor wskazuje, że różaniec to „narzędzie wybrane” przez Boga, które ze zdumiewającą skutecznością ściąga ku nam niebo, a różańcowy krzyk daje upragnioną wolność od zła, gdy wokół burza, gdy sobie nie radzisz z życiem, a jeszcze bardziej, gdy książę tego świata łapie cię za rękę i nie potrafisz się wyrwać.


Wystarczyła pewna broszura podważająca kult Maryi w Kościele katolickim, aby zachwiać podstawami mojej relacji z Matką Najświętszą – przyznaje w wywiadzie zatytułowanym „Pycha z nieba spycha” ks. Artur Adamczak, egzorcysta diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, i przestrzega przed sięganiem po opracowania dotyczące innych wyznań, zanim dobrze pozna się własną wiarę. Odpowiada także m.in. na pytania: Co współcześnie stanowi największe zagrożenie dla chrześcijanina?, Co jest kluczowe w procesie uwolnienia?, Czym różni się egzorcyzm od modlitwy o uwolnienie i od modlitwy wstawienniczej?, a także Jaką moc uwalniającą ma modlitwa różańcowa?


Szatan dobrze wie, ile może stracić, gdy znajdziemy w Różańcu swój duchowy oręż i odpoczynek. Tak jak szkaplerz jest zbroją przed jego zakusami, cudowny medalik (ofiarowany św. Katarzynie Labouré) tarczą, tak różaniec to miecz, którego unika on bardziej niż świeconej wody. Warto mieć ze sobą zbroję, tarczę i miecz – nie jako amulet, ale jako narzędzia codziennego użytku – o duchowej wojnie człowieka z Szatanem pisze Rafał Porzeziński w swoim tekście zatytułowanym „Tajemnice nie tylko z tego świata”. Dochodzi do wniosku, że to nie przypadek, iż Maryja w trzech tak odległych od siebie krajach, jak Polska, Bośnia i Hercegowina oraz Portugalia, w różnym czasie, mówi o tej samej modlitwie jako o jedynej pewnej i skutecznej drodze.


Ksiądz dr hab. Marek Chmielewski w artykule zatytułowanym „Potęga modlitwy”, przytaczając wypowiedzi wielkich świętych, objaśnia, czym jest modlitwa – jako przejaw wiary i miłości do Chrystusa, jaką zapala w sercu chrześcijanina Duch Święty, angażuje całą jego osobę, jakie są przeszkody w modlitwie oraz rodzaje modlitwy. Autor zwraca uwagę, że modlitwa zawsze ma wymiar eklezjalny, wszakże zwracamy się do Boga: »Ojcze nasz…« jako wspólnota dzieci Bożych. Ilekroć więc modlimy się z wiarą, poruszeni miłością i ożywieni nadzieją trwałego zjednoczenia z Nim, tylekroć w to niezwykłe spotkanie włącza się całe niebo z Maryją, aniołami i świętymi. Oni modlą się razem z nami.


Najważniejsze jednak, by pod koniec dnia znaleźć czas na dialog z Panem Bogiem, przeanalizowanie z Nim całego dnia, zastanowienie się, co było dobre, co złe – wyznaje w


rozmowie Krzysztof Witkowski, twórca, dyrektor i kustosz Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Opowiada także m.in. o pomyśle stworzenia muzeum, jego początkach oraz planach rozwoju, a także o najcenniejszych zbiorach: Są monety, które obrastają legendą, np. moneta z Haiti z 1983 roku, ważąca 10 gramów – nikt jej w Europie nie widział, a nam udało się już kupić 2 egzemplarze, by pokazać Państwu awers i rewers.


Ojciec dr Wit Chlondowski udziela odpowiedzi na pytanie „Czy »Hello Kitty« to diabelska sztuczka?”. Tłumaczy, że chociaż symbol ten można spotkać także na przedmiotach, które na pewno nie powinny znaleźć się w rękach dzieci (np. broń) oraz takich, które najlepiej, by nie znalazły się w niczyich rękach (np. „zabawki” erotyczne, czy z wątkami wampirycznymi lub demonicznymi), to sama postać „Hello Kitty” nie stanowi zagrożenia duchowego. Ostrzega, że ludzie wierzący nie powinni kierować się irracjonalnym lękiem, a także zachęca, by zawsze dobrze sprawdzać informacje o wszelkich „nowych” zagrożeniach i oceniać je rozumem oświeconym wiarą.


Ponadto w numerze m.in. o egzorcyzmującej mocy różańca, skutecznie łamiącego moc Szatana nad duszami, które idą do piekła, i o nienawiści demona do tej modlitwy; o chóralnym Tak! mówionym Bogu podczas modlitwy różańcowej; o zagrożeniu, które niesie ideologia gender, wkradająca się po cichu, bez niepotrzebnego rozgłosu, za pomocą drobnych, choć znaczących zmian w prawie i w podręcznikach szkolnych, i najbardziej uderzająca w kobietę – Demon nienawidzi przecież najbardziej kobiety, która nosi i pielęgnuje cud nowego życia danego od Boga. Kobiety rodzące dzieci są największym wrogiem genderystów; a także o dr Elisabeth Kübler-Ross (1926-2004), amerykańskiej lekarce szwajcarskiego pochodzenia, jednej z najbardziej zasłużonych osób dla rozwoju hospicjów na świecie i jej tezach o zaświatach nie do pogodzenia z przekazem chrześcijańskim.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 lipca 2019
  • Całkowity rozmiar: 0 MB
  • Całkowity liczba stron: 0
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Wydawnictwo Monumen
praca zbiorowa "Miesięcznik Egzorcysta 14 (październik 2013)" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę