Peter V. Brett

Peter V. Brett

Peter V. Brett – amerykański autor książek gatunku fantasy. Pisarz urodził się 8 lutego 1873 roku w Nowym Yorku. Od dzieciństwa interesował ... Szczegóły

O autorze

Peter V. Brett – amerykański autor książek gatunku fantasy.

Pisarz urodził się 8 lutego 1873 roku w Nowym Yorku. Od dzieciństwa interesował się grami fabularnymi i fantastyką.

Jest absolwentem literatury angielskiej i historii sztuki na Uniwersytecie Buffalo. Po ukończeniu szkoły wyższej w 1995 roku pracował przez dziesięć lat w farmacji, następnie zajął się pisaniem na pełen etat. Przez wiele lat pisał książki, z którymi nie wiązał przyszłości zarobkowej.

Obecnie Brett mieszka na Manhattanie z żoną Lauren i córkami Cassandrą i Sireną.

Twórczość

Największą popularność i światową sławę przyniósł pisarzowi cykl demoniczny, rozpoczęty w 2008 roku. Cykl rozpoczyna tom pt. "Malowany człowiek, który został nazwany przez krytykę najbardziej błyskotliwym debiutem ostatnich lat. Kolejne części cyklu to «Pustynna włócznia», «Wojny w blasku dnia» oraz «Tron z czaszek». Pisarz ma w swoim dorobku również opowiadania. Przyznaje, że duży wpływ na jego twórczość wywarły książki Tolkiena oraz komiksy, a pierwszą znaczącą lekturą był dla niego «Hobbit». Książki Bretta znalazły się na liście bestsellerów „New York Timesa” i sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie. Zostały przetłumaczone na 24 języki.

Publikacje

Peter V. Brett jest autorem takich utworów literackich jak m.in.:

  • "Otchłań",
  • "Tron z czaszek",
  • "Wojna w blasku dnia",
  • "Pustynna włócznia",
  • "Malowany człowiek".

Pobierajcie, kupujcie i czytajcie książki Petera V. Bretta w serwisie LitRes. A dla tych, którzy wolą słuchać proponujemy szeroką bazę audiobooków.

Podobni autorzy