TalizmanAudio

Z serii: Jack Sawyer #1
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Talizman
E-book
33,60 
Szczegóły
Opis książki

Jack Sawyer, dwunastoletni syn chorej na raka aktorki, wyjeżdża wraz z nią z Kalifornii do opustoszałego miasteczka letniskowego w New Hampshire. Jack nie chce dopuścić do świadomości choroby matki. Poznaje starego Murzyna, dozorcę wesołego miasteczka, który ujawnia mu zdumiewającą prawdę. W równoległym do naszego świecie, zwanym Terytoriami, Dwójniczka jego matki, Laura DeLoessian, również jest śmiertelnie chora. Tylko Jack może uratować obydwie kobiety – jeśli pójdzie na drugi koniec kontynentu, gdzie w groźnym, pełnym zła czarnym hotelu znajduje się Talizman o uzdrawiającej mocy. Jack rusza więc na heroiczną wyprawę przeskakując między dwoma światami, przeżywając niesamowite przygody, poznaje wrogów i przyjaciół. Przede wszystkim jednak dorasta i staje się godnym Talizmanu. Jego wyprawa ma jeszcze bardziej doniosłe znaczenie, niż sobie pierwotnie wyobrażał.

Stephen King jest autorem ponad 60 światowych bestsellerów. Ostatnio ukazały się m.in. «Instytut», «Outsider», «Śpiące królewny» (napisana wspólnie z synem, Owenem Kingiem) oraz Trylogia o Billu Hodgesie – «Pan Mercedes» (nagrodzona Edgar Award dla najlepszej powieści), «Znalezione nie kradzione» i «Koniec warty». Za zasługi dla literatury amerykańskiej w 2018 roku otrzymał nagrodę PEN America Literary Service Award, a w 2014 roku państwowe odznaczenie National Medal of Arts. Mieszka w Bangor w stanie Maine ze swoją żoną, pisarką Tabithą King.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 10 sierpnia 2020
  • ISBN: 9788381694216
  • Tłumacz: Marek Mastalerz
  • Lektor: Filip Kosior
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Peter Straub "Talizman" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Talizman
E-book
33,60 
Kinga Lapka
28 października 2020

Po raz kolejny sięgam po mojego ulubionego autora kryminałów – Stephena Kinga. Tym razem autor zafundował mi rozrywkę w rytmie fantastyki z domieszka horroru. W dużym skrócie, bez spojlerów, jest to historia o dwunastoletnim chłopcu, który pragnie uratować życie swojej matce. Samotnie przemierza Stany Zjednoczone, w poszukiwaniu lekarstwa dla śmiertelnie chorej kobiety. Wyjątkowo nie ma rozlewu krwi, mam wrażenie, że autor poszedł tutaj w inną stylistykę i wyszło interesująco:) Jak zwykle wciągnęło mnie bez reszty, ciężko było mi się oderwać od lektury. Polecam gorąco tę książkę.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę

Inne książki tego autora