Głos wnętrza

Tekst
Jak ciało uwalnia się od traumy i odzyskuje zdrowie
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Obudziliście w sobie tygrysa?

Pora na zrozumienie wagi komunikacji, która odbywa się bez słów. Trauma najczęściej kojarzy się z zaburzeniem psychicznym. Peter Levine po raz kolejny wyprowadza nas z błędu. Udowadnia, że ciało jest główną ofiarą traumy. Psycholog uczy, jak odzyskać naturalną odporność organizmu. Autor w obrazowy sposób wyjaśnia wrodzone reakcje systemu nerwowego na głębokie psychiczne rany i przebieg procesów terapeutycznych. W swojej książce opiera się na najnowszych osiągnięciach w dziedzinie biologii, neurobiologii i psychoterapii zorientowanej na ciele.

Peter A. Levine (ur. 1942), wybitny amerykański psycholog, od 50 lat zajmuje się stresem i traumą. Jest twórcą Somatic Experiencing (Doświadczania Somatycznego), oryginalnej metody leczenia traumy odwołującej się do mądrości ciała. Był konsultantem do spraw stresu dla NASA. Szkolił i prowadził terapię w wielu klinikach, szpitalach i ośrodkach terapeutycznych na całym świecie. Działał w grupie roboczej zajmującej się reagowaniem na wielkie katastrofy i konflikty etniczno-polityczne. Opublikował wiele książek, w tym dwie na temat zapobiegania i leczenia traumy u dzieci.

W serii Terapia Traumy ukazały się dotychczas:

Uleczyć traumę Obudźcie tygrysa Uwolnić się od bólu. Program leczenia bólu oparty na świadomości ciała Trauma. Od przemocy domowej do terroru politycznego Symbioza i autonomia. Trauma symbiotyczna i miłość bez uwikłań Oblicza lęku. Skąd się bierze i jak sobie z nim radzić Strach ucieleśniony Rozmowy o miłości na skraju przepaści Trauma i pamięć

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 08 grudnia 2020
  • ISBN: 9788381432597
  • Tłumacz: Paweł Karpowicz
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Peter A. Levine "Głos wnętrza" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Terapia Traumy»
Trauma
Trauma i pamięć
Głos wnętrza
-5%
Rozalia Kalata
02 marca

"Głos wnętrza" to dowód na to, że sama trauma jako taka, to nie tylko zjawisko dotyczące przeżywania czegoś w głowie. To także coś, co w zauważalny sposób odbija się na ciele i na jego funkcjonowaniu. Peter A. Levine w przystępny sposób udowadnia, że mentalne problemy człowieka i jego emocje mają źródło w ciele i jego przeżyciach. Na podstawie własnego doświadczenia traumy oraz odwołując się do zachowań innych zwierząt tłumaczy, jak powinien przebiegać proces radzenia sobie organizmu z trudnymi, granicznymi zdarzeniami. Porządna i rzetelna praca. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę