Shitownik paryski

PDF
Chic!owny przewodnik po powieści i Paryżu
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

„Shitownik paryski – Chic!owny przewodnik po powieści i Paryżu” to efekt współpracy Pawła Zapendowskiego oraz internautów z serwisu Nakanapie. Przez ponad trzy miesiące powstawała fantastyczna opowieść o Paryżu i jej mieszkańcach. A brali w niej udział między innymi: Chopin i George Sand, Jim Morrison, Roman Polański, Joanna d’Arc, wampiry, bohaterowie „Gry w klasy” Cortazara, aniołowie i demony. W kolejnych odsłonach napływały na konkurs coraz bardziej niezwykłe teksty, które potem zostały zebrane w publikację, będącą swoistym przewodnikiem po powieści „Shitownik paryski”. To, co powstało wspólnym wysiłkiem Internautów i Pawła Zapendowskiego zyskało teraz nowy wymiar, podkreślony pobudzającymi wyobraźnię grafikami, zdjęciami, scenami z życia paryskiej stolicy.

O czym opowiada „Shitownik paryski”? To nieco zwariowana historia kilkorga bohaterów, którzy powstali w innym wymiarze, jako twory innych twórców, a także postaci historyczne. Mamy tu „Lokatora” Romana Polańskiego, Magę i Oliveirę Cortazara, są znane paryskie miejsca: katedra Notre-Dame, cmentarz Pere Lachaise, ale także kanały i slumsy. To zadziwiająca opowieść o Paryżu, przepełniona fantastycznymi stworami, wampirami, walczącymi ze sobą aniołami i demonami. A nad całością czuwa starożytna klątwa, czy przepowiednia:

Do Paryża w nieodległej przyszłości i w różnym czasie przyjedzie pięć osób – prawych, żądnych wiedzy i za-szczytów oraz zaopatrzonych w nieprzeciętne talenty. Osoby te pod opieką duchów dobrych i złych stworzą dzieła swego życia, w jakich zawrą przygody serca i rozumu. Oto imiona tych osób.

1 ...

2 ...

3 ...

4 ...

5 ...


Całość można czytać niczym „Grę w klasy” – skacząc po wątkach, skojarzeniach, motywach, z bogatej fantazji twórców czerpiąc coś dla siebie. Nowego i inspirującego.
Powieść fantasy „Shitownik paryski” powstawała wspólnie z internautami. W jej pisaniu wzięło udział 50 użytkowników portalu nakanapie.pl, jednego z największych serwisów czytelniczych w Polsce. W ciągu trzech miesięcy na początku 2011 na stronie serwisu pojawiło się 100 fragmentów literackich napisanych przez internautów. Większość z nich trafiła do publikacji na ebooku pt. „Shitownik paryski – Chic!owny przewodnik po powieści i Paryżu”.

Jest to zbiór krótkich opowiadań i zarazem barwny suplement do powieści. Publikacja zawiera sylwetki głównych bohaterów, stresz-czenie fabuły na tle konkretnych miejsc w Paryżu oraz wybór różnych rozwiązań fabularnych, jakie wymyślili uczestnicy zabawy. „Chic!owny przewodnik” jest ilustrowany zdjęciami z Paryża i przybliża liczne atrakcje magicznej metropolii. Najlepsze teksty internautów trafiły do powieści „Shitownik paryski”.
Internauci:

(w kolejności alfabetycznej)Agnieszka Brzozowska – mismi

Adrianna Bzdzion – Tanashi

Karolina Chwirot – karolas2

Małgorzata Ewertowska – SaltyGirl

Daria Golonka – Dariaaa

Ewa Kiełczykowska – agni1

Michał Kłos – Michalangelo

Patrycja Kobak – Patrylandia

Jerzy Kopczyński – ezoteriusz8

Anna Mierzwa-Kargol – winterolmostover

Marsilka Navaratna – Marsilka

Anna Nawrot – anek7

Katarzyna Pessel – Kasia9

Aleksandra Rosiak – ola1709

Olga Sędek – Nikira

Michał Sompor – Maynard

Łukasz Urynowicz – Lukaszeq

Joanna Wilczewska – tomatoss

Beata Winniczuk – bellatrins96

Joanna Włostowska – szarikow

Agnieszka P. – ZjedzCota

czara – rozcinampomarancze

(autorzy podpisujący się samym nickiem)aarnika

amb8

andziakadula

Artemizja

Faledor

frodo_8

fusytt

gudrun

ilonar2301

justyna1

kasia23112511

kasiek

kisses1989

liidzia

lieutenant

mka19

morelka15

oga

petroniusz

proza-zycia

pusiak

Reveri

Usmiechnieta

Zulaalive

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 25 lipca 2019
  • ISBN: 978-83-62480-98-2
  • Całkowity rozmiar: 0 MB
  • Całkowity liczba stron: 0
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Wydawnictwo e-bookowo
Paweł Bitka Zapendowski "Shitownik paryski" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę