Paulina Świst

Paulina Świst

Pod pseudonimem Paulina Świst kryje się w świecie literackim autorka powieści «Sitwa». Debiutowała w 2017 roku i szybko wzbiła się na szczyt... Szczegóły

O autorze

Pod pseudonimem Paulina Świst kryje się w świecie literackim autorka powieści «Sitwa». Debiutowała w 2017 roku i szybko wzbiła się na szczyty list bestsellerów w Polsce. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na co dzień zajmuje się prawem karnym.

Autorka nigdy nie pokazała swojej twarzy, ani nie zdradziła prawdziwego imienia, z reguły odmawia wywiadów i bardzo chroni informacji o swoim życiu prywatnym. Wiadomo jednak, że urodziła się w roku 1986 w Gliwicach i pracowała w charakterze adwokata z najniebezpieczniejszymi więźniami w polskiej przestępczości zorganizowanej.

Twórczość

Pisarka znana jest z literatury kryminalnej i sensacyjnej. Prowadząc kancelarię adwokacką we Wrocławiu nie jednokrotnie natknęła się na inspiracje do swoich powieści. Autorka dogłębnie zna realia świata prawniczego oraz przestępczego, co znajduje odzwierciedlenie w szczegółowości jej tekstów. Przeplatające się w książkach historie znanych już czytelnikom bohaterów i zwroty akcji zapewniają pisarce stałe miejsce w sercach wielbicieli kryminałów i detektywów. Często spotkamy tutaj także wątki miłosne, czy erotyczne.

Publikacje

Do najbardziej znanych książek autorki należą:

  • "Sitwa"
  • "Podejrzany"
  • "Karuzela"
  • "Prokurator"
  • "Komisarz"

Kupujcie, pobierajcie i czytajcie online książki Pauliny Świst na LitRes. A tym, którym bardziej podoba się słuchać niż czytać, polecamy audiobooki.

Podobni autorzy