Księga ego

Tekst
Wolność od iluzji
Autor:
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Ego zawsze ma pragnienia, ambicje i oczekiwania, chce znajdować się na szczycie drabiny społecznej. Ego cię wykorzystuje. Nie pozwala ci skontaktować się z prawdziwym „ja”. Odpowiada za istnienie cierpienia, bólu, nędzy, walki, frustracji, szaleństwa. Jeżeli chcesz dotrzeć do prawdy, musisz porzucić wszelkie przekonania, które narzuciło ci społeczeństwo. Nikt tak naprawdę nie wie, kim jesteś – ani rodzice, ani nauczyciele, ani księża, Tylko ty możesz poznać swoją prawdziwą tożsamość. Dlatego wszelkie opinie na twój temat są powierzchowne i nieprawdziwe. Odsuń od siebie te opinie. Uwolnij się od ego. Postępując w ten sposób, dotrzesz do swojej prawdziwej istoty, odkryjesz ją. To odkrycie niezwykle ważne, ponieważ dzięki niemu możesz nadać swemu życiu właściwy kierunek.

Ego może istnieć tylko wtedy, gdy je wspierasz.

Osho

OSHO – charyzmatyczny mistrz duchowy pochodzący z Indii. Znakomity mówca swobodnie posługujący się zarówno wschodnimi tradycjami mistycznymi, jak i zachodnią psychoterapią. Jego nauki dotyczą nie tylko indywidualnego poszukiwania sensu, lecz także najbardziej palących spraw społecznych i politycznych.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788380150980
  • Tłumacz: Paweł Karpowicz
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
OSHO "Księga ego" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Biblioteka OSHO»
Księga zrozumienia
Kurs medytacji
Smak miłości
-5%
Aleksander Rokosz
30 kwietnia 2020

Fantastyczny poradnik. Pozycja trzyma poziom i prawie nie odbiega od wcześniejszych prac tego autora, z którymi miałam okazję się zapoznać. Jednak jest krótsza i ledwo ktoś się wciągnie a już trzeba kończyć, co może nie być przyjemne, jeśli bardzo się nam spodoba. A gwarantuję, że tak będzie :) Niedosyt więc jest. Ale nie ma zniechęcenia i z przyjemnością będę sięgał po dalsze pozycje Osho :)

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę