Czuły narratorTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Wyjątkowe zaproszenie za kulisy własnej twórczości – pierwsza książka Olgi Tokarczuk po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla

Laboratorium powstających tekstów, książek, bohaterów. Proces żmudnych, ale i fascynujących poszukiwań. Eksplozje wyobraźni. Podążanie za logiką rodzącej się fabuły i za wewnętrznym światem bohaterów, odkrywanie ich motywacji, światopoglądów. Odsłanianie pasjonujących historii, ale też opowieść o lekturach i osobistych doświadczeniach. Wytrwała dążność do tego, by rozumieć nieskończone zróżnicowanie i skomplikowanie świata.

Dwanaście wyselekcjonowanych, najważniejszych esejów i wykładów, które składają się na wyjątkowe zaproszenie za kulisy twórczości Olgi Tokarczuk. Teksty kluczowe i premierowe. W tym szeroko komentowana Mowa Noblowska.

„Wprowadzona przez Olgę Tokarczuk kategoria «czułości» i koncepcja «czułego narratora» to rewolucyjne idee, które mają wszelkie dane, by sporo namieszać nam w głowach, odwracając – ku dobremu – tradycyjne wektory naszych postaw i dyspozycji działaniowych: czyż czułość nie jest sprzyjaniem temu, co dobre dla bycia (w skali jednostkowej, ale i planetarnej)?” RYSZARD NYCZ

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 12 listopada 2020
  • Rozmiar: 260 str. 3 ilustracje
  • ISBN: 9788308071977
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Olga Tokarczuk "Czuły narrator" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Franciszka Orzel
19 stycznia

Czysta intelektualna przyjemność, jak zwykle czytając dzieła Pani Olgi Tokarczuk. Uwielbiam jej styl i dzięki jej tekstom jeszcze bliżej poznałam samą autorkę, jej filozofię oraz życie i twórczość. Olga Tokarczuk opisuje tutaj tworzenie niektórych swoich książek i ich niektórych postaci. Opowiada o nich w różnych kontekstach, co znacznie przybliża do zrozumienia jej książek. Polecam szczególnie rozdział o tym jak powstały Księgi Jakubowe – mój ulubiony. Wyjątkowa książka i wybitna autorka. Polecam z całego serca.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę