Folwark komendantaTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Folwark komendanta
Folwark komendanta
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 69,80  55,84 
Folwark komendanta
Folwark komendanta
Audiobook
Czyta Marcin Popczyński
39,90  29,53 
Szczegóły
Opis książki

Były funkcjonariusz szczerze i ostro o patologiach w polskiej policji

Norbert Kościesza, były policjant z dziesięcioletnim stażem pracy w białostockiej komendzie odkrywa przed czytelnikiem szokującą prawdę o instytucji państwowej, której misją jest dbanie o praworządność i bezpieczeństwo.

Postacie, które przedstawia, są fikcyjne, ale opisane historie wydarzyły się naprawdę. Kościesza w brutalny i bezpardonowy sposób opisuje policyjną codzienność zasnutą oparami alkoholu, której granice wyznaczają nazwiska, znajomości i układy. Opowiada o trudnych interwencjach, po których policjanci zamykają się w radiowozach i płaczą jak małe dzieci. Szokuje obrazem ich przełożonych, dla których priorytetami są wpływy i utrzymanie stanowisk.

Uświadamiając obywatelom, co tak naprawdę dzieje się za drzwiami komendy, autor walczy o godne warunki pracy swoich kolegów. Skłania także do refleksji. Dlaczego jest tak źle i co zrobić, aby było lepiej?

__

Norbert Grzegorz Kościesza – były policjant z dziesięcioletnim stażem pracy w białostockiej komendzie, autor dwóch książek z zakresu literatury faktu oraz opowiadań i baśni dla dzieci. Pochodzi z gór, w których też spędził dużą część swojego życia, dziesięć lat temu związał swoje życie z Podlasiem.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 07 października 2019
  • Rozmiar: 210 str. 21 ilustracji
  • ISBN: 978-83-66436-53-4
  • Wydawca: Wydawnictwo Mova
  • Spis treści
Norbert Grzegorz Kościesza "Folwark komendanta" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Folwark komendanta
Audiobook
Czyta Marcin Popczyński
39,90  29,53 
Tymon Kaczorowsky
17 kwietnia 2020

Fabularyzowana opowieść dotycząca działalności polskiej policji, z perspektywy byłego komendanta z dziesięcioletnim stażem w pełnieniu służby. Choć postaci są wymyślone, autor zapewnia, że znaczna większość z nich zdarzyła się na prawdę, co nie rzuca korzystnego światła na polską policję… Ciekawie ukazane zostało szkolenie młodych funkcjonariuszy w szkole policyjnej, która nie jest łatwym orzechem do zgryzienia. Młodzi muszą się mierzyć ze sporą brutalnością, poniżaniem, nieraz i wykorzystywaniem. Do całej mieszanki możemy dorzucić sporo szorstkiego humoru, policyjny żargon (na szczęście jest słowniczek) i dość wulgarną narrację. Dla mnie to bardzo dobra książka, pewnie przeczytam też kolejną część.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę