3 książki za 34.99 oszczędź od 50%
Natalia Fiedorczuk

Natalia Fiedorczuk

Natalia Fiedorczuk – polska piosenkarka, instrumentalistka, autorka piosenek i pisarka. Natalia Fiedorczuk urodziła się 6 maja 1984 roku. Po... Szczegóły

O autorze

Natalia Fiedorczuk – polska piosenkarka, instrumentalistka, autorka piosenek i pisarka.

Natalia Fiedorczuk urodziła się 6 maja 1984 roku. Pochodzi z Augustowa, wychowywała się w Białymstoku, w Supraślu natomiast ukończyła liceum plastyczne. Studiowała na Akademii Pedagogiki Specjalnej, jest absolwentką pedagogiki oraz animacji kultury.

Od 2006 roku Natalia Fiedorczuk-Cieślak znana jest jako Nathalie and The Loners, wydała 2 albumy. Wokalistka jest również częścią grupy Happy Pills, dla której pisze teksty piosenek. Ponadto pojawia się gościnnie w wielu projektach muzycznych. Fiedorczuk pasjonuje się również robieniem zdjęć.

Jest autorką albumu ”Wynajęcie” – jest to dokumentacja jej poszukiwań mieszkania w Warszawie.

Twórczość literacka

W 2016 roku, nakładem wydawnictwa Wielka Litera, ukazała się debiutancka powieść Natalii Fiedorczuk. Książka zatytułowana „Jak pokochać centra handlowe” wyrasta z osobistych doświadczeń autorki związanych z macierzyństwem i depresją poporodową, ale wykracza poza nie, stając się zapisem rozpadu osobowości.

Autorka otrzymała za tę książkę prestiżową nagrodę Paszport Polityki. Książka była również nominowana do Nagrody Conrada oraz Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Tekst posłużył również jako scenariusz do spektaklu teatralnego ”Workplace”. Fiedorczuk ma na swoim koncie jeszcze jedną pozycję, powieść zatytułowaną „Ulga”.

Książki Natalii Fiedorczuk można czytać online na stronie Litres lub pobrać w formatach: epub, mobi, pdf.