Antykruchość

Audio
Jak żyć w świecie, którego nie rozumiemy
Z serii: Incerto
0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Antykruchość
Tekst
Antykruchość
E-book
40  29,20 
Szczegóły
Opis książki

Do audiobooka jest dołączony plik PDF z rysunkami i materiałami z wydania drukowanego!!

Antykruchość pokazuje, jak żyć w świecie Czarnych Łabędzi…

Długookresowe strategie obecnie już nie działają – taką tezę stawia Nassim Nicholas Taleb. W dzisiejszym świecie przeważa to, co nieznane, przypadkowe i zmienne, co autor błyskotliwie opisał w swoim światowym bestsellerze Czarny Łabędź. Jak więc przetrwać w tej niepewności, oswoić nieobliczalność zjawisk i chaos, a nawet na tym wygrać?

Odpowiadając na te pytania w swojej erudycyjnej i dowcipnej książce Taleb dotyka najważniejszych dylematów gospodarki, biznesu, życia społecznego w XXI wieku. Po potężnym krachu finansowym w 2008 roku, w trakcie największego w historii kryzysu długu w Europie, Taleb uspokaja: „Niektórym rzeczom służą wstrząsy; rozwijają się i rozkwitają pod wpływem zmienności, przypadkowości, nieładu i stresu; przygody, ryzyko i niepewność to ich żywioł”. Te rzeczy nazywa antykruchymi. Potem błyskotliwie i z pasją wykorzystuje pojęcie antykruchości do wyjaśnienia, jak dziś postrzegać rzeczywistość, istnieć w świecie, podchodzić do podejmowania decyzji.

Antykruchość to lektura prowokacyjna, intrygująca i inspirująca. Świetna książka dla tych, którzy są gotowi spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy na swoje decyzje, inwestycje, przedsięwzięcia biznesowe, życie prywatne. To także wielka, znakomicie napisana pochwała przedsiębiorczości.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 10 marca 2021
  • ISBN: 9788382022377
  • Tłumacz: Olga Siara
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
Nassim Nicholas Taleb "Antykruchość" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Antykruchość
E-book
40  29,20 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę