Mistrz i Małgorzata

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Mistrz i Małgorzata
Mistrz i Małgorzata
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 82,80  66,24 
Mistrz i Małgorzata
Audio
Mistrz i Małgorzata
Audiobook
Czyta Krzysztof Gosztyła
39,90  29,13 
Szczegóły
Audio
Mistrz i Małgorzata
Audiobook
Czyta Adam Ferency
54,90 
Szczegóły
Opis książki

Słynne dzieło Michaiła Bułhakowa – jedna z najważniejszych powieści XX wieku.

W tłumaczeniu Andrzeja Drawicza

Mistrz i Małgorzata – jak wiele genialnych utworów – wymyka się jednoznacznemu opisowi, prowokując mnogość interpretacji. Ta powieść szkatułkowa, bogata w odniesienia do literatury światowej, wciąż zadziwia bogactwem tematyki. Znaleźć w niej można rozważania na temat kondycji sztuki, echa nieustannego konfliktu twórcy z otoczeniem, klasyczny filozoficzny motyw walki dobra ze złem, ale także ciętą satyrę oraz ironiczne odniesienia do ocierającej się wielokrotnie o absurd radzieckiej rzeczywistości lat trzydziestych. A także – rzecz jasna – cudowny wątek miłosny tytułowych Mistrza i Małgorzaty, który dla wielu czytelników jest jedną z największych zalet tej książki.

Michaił Bułhakow (1891-1940) to wybitny rosyjski prozaik i dramaturg. Z wykształcenia lekarz, po kilku latach rzucił praktykę i poświęcił się literaturze. Współpracował z wieloma pismami, ale znane są głównie jego opowiadania i powieści (Notatki na mankietach, Fatalne jaja, Psie serce, Biała Gwardia) oraz dramaty (Dni Turbinów, Ucieczka, Ostatnie dni, Zmowa świętoszków). Ukoronowaniem twórczości Bułhakowa jest powstała w latach 1928-1940, zaliczona już do światowej klasyki powieść Mistrz i Małgorzata.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 30 listopada 2021
  • ISBN: 9788378180449
  • Tłumacz: Andrzej Drawicz
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Michaił Bułhakow "Mistrz i Małgorzata" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Mistrz i Małgorzata
Audiobook
Czyta Adam Ferency
54,90 
Mistrz i Małgorzata
Audiobook
Czyta Krzysztof Gosztyła
от 29,13 
Książka należy do serii
«Mistrzowie literatury»
Mój Michael
Aż do śmierci
Czarna skrzynka
-5%
Kinga Halama
20 kwietnia 2020

"Mistrz i Małgorzata" to jedna z moich ulubionych książek jakie dotychczas czytałam. Nie wiem już nawet ile razy miałam ją otwartą przed nosem, a za każdym razem smakuje tak samo wyśmienicie. Uwielbiam samego Bułhakowa, jego żart i pomysły na fabułę, bardzo nowatorskie jak na czasy, w których tworzył. Dla mnie to dzieło jest prawdziwym klasykiem i ikoną literatury rosyjskiej. Jak zwykle u pisarzy z tego kraju bywa, nawet jeśli książka to jedna wielka fantastyka, pod warstwą widoczną na pierwszy rzut oka kryje się ważne przesłanie. «Mistrz i Małgorzata» to absolutnie ponadczasowa, fenomenalna pozycja dla każdego, rzuca na kolana od pierwszych stron, wplata drugą rewelacyjną, odrębną linię czasową, która na końcu łączy się z pierwszą, wbijając w siedzenie i zapewniając wielki finał. Aby opisać kunszt tej powieści nie starczyłoby czasu, niech świadczy za to fakt ile publikacji i prac naukowych w oparciu o nią powstało. Interpretować można ją na wiele sposobów, każdy tak naprawdę prowadzi do innych wniosków. Dla osób interesujących się literaturą, nie tylko rosyjską, ta pozycja to absolutny must have! Uwielbiam!!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę