Córka nazisty

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

CÓRKA NAZISTY to przejmująca powieść o przeszłości, która nie pozwala o sobie zapomnieć. O strasznych czasach II wojny światowej i o miłości na przekór wszystkiemu. O dzieciach, które nie powinny odpowiadać za winy swoich rodziców. I o odkupieniu, które przynosi dopiero zmierzenie się z prawdą. Czasem, by na nowo odnaleźć spokój i miłość, trzeba przejść przez piekło. Gen zła. Czy coś takiego w ogóle istnieje?

Alicja Nowińska uśmiecha się do mnie. Unosi na powitanie dłoń i się wyprostowuje. Wskazuje na głęboki fotel przy stoliku kawowym. Kiedy do niego podchodzę wyjeżdża na swoim obrotowym krześle zza biurka. Gdy rozmawiamy, nie może być pomiędzy nami barier. To jedna z zasad udanej terapii.

Ale mnie już nic nie może pomóc. Nie jestem dobra.Tkwi we mnie gen zła. Nigdy go nie odpokutuję.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 29 lipca 2020
  • Rozmiar: 240 str. 2 ilustracje
Max Czornyj "Córka nazisty" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Paula Gostomska
28 października 2020

"Córka nazisty" Maxa Czornyja to opowieść o cierpieniach dziecka, które jest świadome okrucieństw, które popełniał jego ojciec. Greta zdaje sobie sprawę, że jej ojciec był zły, a swoją chorobę uważa za karę i pokutę za jego czyny. Autor w bardzo przenikliwy sposób opisał z czym musiała mierzyć się dziewczyna przez całe swoje życie, w wyniku doznanej traumy z dzieciństwa. Pierwszy raz czytam powieść autora, która nie jest kryminałem i jestem zachwycona. Cieszę się, że próbuje on pisać także w innych gatunkach, bo wychodzi mu to rewelacyjnie, po co więc się ograniczać. Zdecydowanie polecam tę książkę.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę