Rady native speakera. Najczęstsze błędy Polaków mówiących po angielskuAudio

0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

„Rady native speakera” są wynikiem obserwacji mieszkającego od wielu lat w Polsce Anglika, certyfikowanego nauczyciela języka angielskiego z ponad dwudziestoletnim stażem i absolwenta studiów podyplomowych dla tłumaczy na Uniwersytecie Jagiellońskim, oraz jego ogromnej fascynacji językiem polskim i tym, jak często schematy wyrażeniowe obecne w języku polskim wpływają na rozumienie i użycie języka angielskiego.


Autor przytacza wiele przykładów niepoprawnych zdań i wyrażeń, które wielokrotnie słyszał w salach lekcyjnych i codziennych rozmowach z Polakami. Audiobook nie jest suchym wykładem: autor zadaje pytania o poprawne brzmienie wyrażeń w języku angielskim (aby słuchacze mogli najpierw sprawdzić swoją wiedzę), następnie poprawną odpowiedź, potem najczęściej popełniany błąd i objaśnienie.


„Rady native speakera” to idealna pozycja dla słuchaczy chcących mówić dobrze po angielsku oraz wszystkich tych, którzy interesują się zależnościami pomiędzy językiem polskim a angielskim.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 28 marca 2020
  • ISBN: 978-83-8194-237-9
  • Lektor: Matt Hammond
  • Wydawca: Storybox
Matt Hammond "Rady native speakera. Najczęstsze błędy Polaków mówiących po angielsku" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę