Chłopiec zwany gwiazdkąAudio

Autor:Matt Haig
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Chłopiec zwany gwiazdką
Chłopiec zwany Gwiazdką
E-book
32  22,40 
Szczegóły
Opis książki

Uwierz w niemożliwe! Oto prawdziwa historia Świętego Mikołaja

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które sądzą, że rzeczy niemożliwe nie istnieją, natychmiast odłóż tę książkę. Są w niej bowiem wyłącznie rzeczy magiczne i niemożliwe. Jesteś wciąż z nami? To dobrze. (Elfy byłyby z ciebie dumne). W takim razie zaczynajmy…

Skąd się wziął Święty Mikołaj? Jak doszło do tego, że człowiekowi udało się zaprzyjaźnić i zamieszkać z elfami? No i kto wymyślił, by wszystkie dzieci z całego świata w Święta Bożego Narodzenia dostawały prezenty? Jeśli jesteś ciekawy (wiem, że jesteś – wszyscy jesteśmy!), wyrusz z nami w tę fascynującą podróż.

Wiadomo od lat jak stary jest świat, że w wyobraźni małego człowieka nie ma rzeczy niemożliwych. Utwierdza nas w tym Mikołaj – mały bohater tej jakże odległej od nas kulturowo opowieści z krainy białej jak mleko, tak od nas położonej daleko. Gdzie żyją sobie wygodnie elfy. Dzieci kochają te małe stworki, które nie zawsze są jak aniołki. Często są to potworki zdolne do najstraszniejszych posunięć.

Jak w każdej bajce trochę się śmiejemy, trochę płaczemy i boimy. Ale warto przez to przejść, aby się dowiedzieć, jak i skąd wziął się na świecie pierwszy Święty Mikołaj. Ten sam, na którego odwiedziny czekają dzieci na całym świecie. Czy tylko dzieci?

Ewa Chotomska, pisarka i scenarzystka

Ta książka potrafi zrobić z człowiekiem to, co ofiarowane przez dzieci najpiękniejsze skarby. Papierowy ludzik, kawałek słomki, dwa kasztany podarowane bez okazji. Noszę je w kieszeniach, bo potrafią ogrzać mnie nawet w najchłodniejsze dni.

Katarzyna Stoparczyk, Program 3 Polskiego Radia

Zabawna i wzruszająca opowieść o Świętym Mikołaju. Ho, ho, ho! Moje dzieci też były zachwycone.

Yann Martel, autor Życia Pi

Nowa świąteczna klasyka.

Simon Mayo, prezenter radia BBC

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 06 października 2020
  • ISBN: 9788382020977
  • Tłumacz: Ernest Bryll, Marta Bryll
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
Matt Haig "Chłopiec zwany gwiazdką" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Chłopiec zwany Gwiazdką
E-book
32  22,40 
Aniela Liszewska
29 listopada 2020

Prawdziwa i porywająca historia Świętego Mikołaja, jakiej na rynku wydawniczym jeszcze nie było! Jak to się stało, że tradycja otrzymywania prezentów na Boże Narodzenie przez dzieci na całym świecie jest obchodzona już od tak wielu lat? Czy człowiek może zaprzyjaźnić się z elfami i oswoić renifery? Odpowiedzi na te jak i na wiele innych pytań znajdziecie w wyjątkowej książce Matta Haiga pt. «Chłopiec zwany gwiazdką». Serdecznie polecamy!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę