Jak zachęcić 2-latka do mówienia?Tekst

Logopedyczny poradnik dla rodziców
1
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

W poradniku autorka przedstawia problemy, które mogą być przeoczone, a są ważne dla ogólnego rozwoju dziecka, szczególnie dla rozwoju jego mowy. Wyjaśnia i sygnalizuje, kiedy rodzice powinni szukać pomocy u specjalisty i na jakie objawy należy zwrócić szczególną uwagę. Praca ta oraz zamieszczone w niej tzw. logoporady są nowym ujęciem tematyki wczesnego rozwoju.

mgr Grażyna Sklarzyk, logopeda, specjalista neurologopeda

Książka ta może się stać logopedycznym vademecum dla osób sprawujących opiekę nad dzieckiem rozwijającym i doskonalącym swoją mowę. Twórczy charakter tego poradnika pokazuje, że osoby dorosłe wnikliwie obserwujące dziecko mogą już w pierwszych latach jego życia podejmować, w formie miłej zabawy, działania sprzyjające prawidłowemu funkcjonowaniu artykulatorów, przeciwdziałające jąkaniu wczesnodziecięcemu, służące wydłużeniu fazy oddechu, sprzyjające ukształtowaniu prawidłowego zgryzu. Autorka uświadamia, jak istotna jest rola słownego i emocjonalnego kontaktu z dzieckiem, które dzięki zabawom logopedycznym może uniknąć wielu rozczarowań i szkolnych niepowodzeń. Zaletą publikacji, oprócz jej praktycznego aspektu, jest komunikatywny język.

dr Grażyna Pietruszewska-Kobiela

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 09 marca 2019
Marzena Bekus-Richane "Jak zachęcić 2-latka do mówienia?" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Leszek Pluto
04 grudnia 2019

Bardzo przydatny przewodnik po rozwoju mowy u małych dzieci. Na początku myślałem, że książka będzie poświęcona problemowi, gdy dziecko nie mówi, ale okazało się, że tak naprawdę nie o to chodzi. Opisuje naturalny proces rozwijania umiejętności mowy, od samego początku do pojawienia wyraźnej mowy. Autor zapewnia wiele informacji teoretycznych, aby rodzice mogli zrozumieć, jak to się ogólnie dzieje, a także praktyczne wskazówki dotyczące treningu mowy, ćwiczeń w grze itp. Książka zawiera jedenaście rozdziałów, z których każdy poświęcony jest osobnemu poziomowi rozwoju dziecka. Szczególną uwagę zwraca się na niepokojące momenty, które mogą przeoczyć rodzice, tj. zgodnie z książką możesz monitorować, czy proces przebiega normalnie, a jeśli nie, skonsultuj się z lekarzem.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę