DewajtisTekst

0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Dewajtis
Dewajtis
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 47,80  38,24 
Dewajtis
Audiobook
Czyta Joanna Domańska
14,99 
Szczegóły
Dewajtis
Audiobook
Czyta Hanna Kamińska
22,90  16,95 
Szczegóły
Opis książki

Historia zaściankowo-dworska, której akcja toczy się na Żmudzi. Tytułowy „Dweajtis” to prastary dąb – symbol wiecznego trwania. O jego uratowanie walczy główny bohater, który pracuje „na cudzym” w majątku. Niespodziewanie po jego stronie staje młoda i ładna właścicielka.

Życie bohaterów powieści obraca się wokół utrzymania ziemi, dziedzictwa i tożsamości. Najważniejszym miernikiem wartości człowieka jest jego stosunek do pracy.

„Dweajtis” to piękna opowieść o życiu człowieka zmagającego się ze swoim losem, o sile charakteru, o niezłomności i w końcu o szukaniu siły i oparcia w przyrodzie.

Jedna z najlepszych powieści Marii Rodziewiczówny, nagrodzona w 1888 r. w konkursie „Kuriera Warszawskiego”. Powieść była przekładana na język litewski (najwcześniej, bo już w 1890 r.), niemiecki, serbochorwacki, angielski, francuski, słowacki i czeski, a także na węgierski i hiszpański. „Dewajtis” został również adaptowany na scenę (w 1910 r.) oraz na słuchowisko radiowe (w 1969 r.).

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
Maria Rodziewiczówna "Dewajtis" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Dewajtis
Audiobook
Czyta Hanna Kamińska
22,90  16,95 
Dewajtis
Audiobook
Czyta Joanna Domańska
от 14,99 
Książka należy do serii
«Klasyka literatury kobiecej»
Macierz
Atma
Lato leśnych ludzi
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę