3 książki za 35 oszczędź od 50%
Marcin Wolski

Marcin Wolski

Marcin Wolski O autorze Marcin Wolski – polski dziennikarz, pisarz i satyryk. Urodził się w 1947 w Łodzi, a wykształcenie zdobył na wydzia... Szczegóły

O autorze

Marcin Wolski

O autorze

Marcin Wolski – polski dziennikarz, pisarz i satyryk.

Urodził się w 1947 w Łodzi, a wykształcenie zdobył na wydziale historycznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Od roku 2006 do 2007 był dyrektorem Programu Pierwszego Polskiego Radia, a w latach 2016-2017 pełnił rolę dyrektora TVP2.

Tworzona przez niego audycja ZSYP, emitowana w Programie Pierwszym Polskiego Radia w latach 1989 do 2009 była cotygodniowym, niezwykle popularnym słuchowiskiem radiowym.

Twórczość

Marcin Wolski debiutował w roku 1966 w czasopiśmie „Szpilki”. W późniejszych latach publikował także w „Żołnierzu Wolności”.

Dziś dziennikarz jest felietonistą w „Gazecie Polskiej” oraz „Tygodniku Solidarność”. Pisał również felietony do tygodnika „Wprost”, a od 2013 roku publikuje swoje teksty w tygodniku „Do Rzeczy”.

Ponad to, Marcin Wolski jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Został wyróżniony wieloma nagrodami, między innymi trzykrotnymi nominacjami do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, za swoje fantastycznonaukowe satyry.

Publikacje

Jednymi z najbardziej znanych utworów Marcina Wolskiego są:

  • cykl «„Pies w studni“» («„Pies w studni“», «„Rekonkwista“», «„Wilk w owczarni“»),
  • cykl «„Antybaśnie“» («„Antybaśnie“», «„Powrót do antybaśni“»),
  • "Trylogia optymistyczna" («„Nieprawe łoże“», «„Noblista“», «„Kaprys historii“»),
  • "Włóczędzy czasoprzestrzeni",
  • "Ciemna brama",
  • "Mocarstwo",
  • "Doktor Styks".

Pobierajcie, kupujcie i czytajcie utwory Marcina Wolskiego na serwisie LitRes. A dla tych, którzy wolą słuchać proponujemy szeroką bazę audiobooków.