Chemia piękna

Tekst
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Nowoczesna, kompleksowa publikacja z zakresu chemii kosmetycznej!


Kosmetologia to dynamicznie rozwijającą się dziedzina wiedzy. Świadczą o tym licznie powstające szkoły wyższe o profilu kosmetologicznym. Chcemy, aby o naszą urodę i zdrowie dbali profesjonaliści.


Do rąk czytelników oddajemy drugie rozszerzone wydanie znanego na rynku podręcznika. Przedstawiono w nim:


- wprowadzenie do obecnego stanu wiedzy z chemii ogólnej,

- charakterystykę pierwiastków i związków nieorganicznych w kosmetyce,

- przegląd najważniejszych związków organicznych i ich zastosowanie w kosmetyce,

- funkcje składników kosmetycznych, znaczenie i wykorzystanie surowców roślinnych w kosmetyce.


Na szczególną uwagę zasługuje, zamieszczony na końcu książki, uaktualniony słownik składników kosmetycznych stanowiący nowatorskie zestawienie nomenklatury INCI.


Publikacja przeznaczona dla studentów wyższych szkół kosmetycznych, kosmetologicznych i medycznych, studentów chemii i biologii, a także profesjonalistów z branży kosmetycznej, którzy odczuwają potrzebę kształcenia się, oraz wszystkich, którzy chcą wiedzieć, jak składniki zawarte w kosmetykach i preparatach leczniczych wpływają na organizm człowieka.


Z recenzji do pierwszego wydania:


Książka jest niewątpliwie wartościowym i nowatorskim podręcznikiem, z którego mogą korzystać nie tylko studenci kosmetologii. Stanowi rodzaj kompendium, umożliwiającego wszystkim zainteresowanym uaktualnienie i usystematyzowanie posiadanej wiedzy z chemii stosowanej w życiu codziennym w higienie, kosmetyce, w działaniach profilaktycznych lub leczniczych.


(Polski Przegląd Nauk o Zdrowiu, 2005, (5), 146; prof. dr hab. Krzysztof Wiktorowicz, Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu)

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 28 sierpnia 2020
  • ISBN: 978-83-01-21208-7
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Spis treści
Marcin Molski "Chemia piękna" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę