Medytacja w życiu codziennym. Ścieżki praktyki w sufizmie uniwersalnym. Wydanie II

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Przeczytaj, przemyśl, pomedytuj...
O medytacji i pożytkach, jakie płyną z jej praktykowania dla ciała i ducha, napisano setki książek. Można powiedzieć, że powstało tyle publikacji, ile jest szkół medytacyjnych i nauczycieli medytacji. I jest to prawda, bo mamy na przykład medytację buddyjską, jogiczną, chrześcijańską, medytację wolną od odwołań do jakiejkolwiek religii... Wśród wielu pozycji na ten temat niniejsza publikacja zdecydowanie się wyróżnia. Nie tylko wyjątkowo rzetelnym podejściem do zagadnienia, lecz także oryginalnością szkoły, z jakiej się wywodzi. Wbrew nazwie, która kojarzy się z odłamem mistycyzmu islamskiego, sufizm uniwersalny korzeniami sięga tradycyjnych szkół medytacyjnych działających w Indiach. Ludzie Zachodu poznali tę filozofię na początku XX wieku za pośrednictwem Hazrata Inayata Khana. Przyjęli ją jak swoją, gdyż sufickie przesłanie adresowane jest do każdego. To przesłanie duchowej wolności, całkowicie niezależnej od wyznawanej religii.
Maciej Wielobób od 1994 roku praktykuje medytację i podąża ścieżką sufizmu uniwersalnego. Naucza też medytowania w duchu tej szkoły w trakcie bezpośrednich spotkań z uczniami i za pośrednictwem książek. Ta publikacja stanowi materialne odwzorowanie otwartej części seminarium medytacyjnego Macieja i zawiera wszystko to, co nie wymaga bezpośredniej relacji mistrz - uczeń. Autor dzieli się za jej pośrednictwem z Czytelnikiem tradycyjną wiedzą i praktykami medytacyjnymi, które w ogóle bardzo rzadko są opisywane w literaturze, a już w literaturze zachodniej nigdy dotąd takim zakresie. Znajdziesz tu omówienie metod, technik, koncepcji sufickich, a także głównych części przesłania i konkretnych praktyk medytacyjnych. Uzupełnieniem publikacji są teksty źródłowe, ważne dla adeptów sufizmu uniwersalnego. Po co medytować i czym jest medytacja

 Sufizm uniwersalny i Hazrat Inayat Khan

 Psychologia sufizmu i trzy ścieżki

 Dżelal, dżemal i kemal - siła, łagodność i harmonia

 Relacja nauczyciel - uczeń i ścieżka inicjacji

 Równowaga między życiem wewnętrznym i zewnętrznym

 Szkoła ezoteryczna i jej praktyki

 "Universal worship" - religijność bez dogmatów

 Medytacja uzdrawiająca i ziraat

 Braterstwo i siostrzeństwo

 Praca z ciałem i pranajama - ćwiczenia

 Modlitwy

 Ćwiczenia przygotowujące do medytacji

 Dziesięć myśli Inayata Khana i przypowieści sufickieZaprowadź ład w swoim życiu i swoim umyśle!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 22 września 2020
  • Czas trwania: 5 godz. 15 min 56 sek.
  • ISBN: 978-83-283-5728-0
  • Lektor: Roch Siemianowski
  • Wydawca: Sensus
Maciej Wielobób "Medytacja w życiu codziennym. Ścieżki praktyki w sufizmie uniwersalnym. Wydanie II" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę