Upadek Olivera

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Upadek Olivera
Upadek Olivera
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 59,80  47,84 
Upadek Olivera
Upadek Olivera
Audiobook
Czyta Sławomir Grzymkowski
29,90 
Szczegóły
Opis książki

Ujmujący, elegancki, wiarygodny. Ukryty psychopata…

Życie Olivera Ryana jest jak z obrazka – idealny dom, perfekcyjna żona, komfort i harmonia. Aż do pewnego wieczora, gdy po jak zawsze wykwintnej kolacji przygotowanej przez żonę Alice, Oliver

brutalnie ją bije, tak że kobieta zapada w śpiączkę. Najbliższe mu osoby zaczynają spekulować, co popchnęło go do tak okrutnego i całkowicie niewytłumaczalnego czynu. Zaskakujące szczegóły zaczynają ujawniać: jego próżna i wyjątkowo pusta kochanka Moya; właścicielka francuskiej winnicy Véronique, która z chwilą, gdy zatrudniła Olivera, straciła wszystko; przyjaciel Alice, Barney, od dzieciństwa kochający ją nieodwzajemnioną miłością, oraz kumpel Olivera, Michael, który od lat zmaga się ze wstydliwymi pragnieniami. Kolejne sekrety Olivera są tak brutalne jak jego haniebny czyn i ujawniają psychopatę, który wyłania się z ruin swojej przeszłości naznaczonej porzuceniem, wstydem i przemocą.

Wspaniała jak niezapomniany klasyk Patricii Highsmith Utalentowany pan Ripley – zachwyci czytelników od wstrząsającego pierwszego zdania po równie szokującą ostatnią stronę.

Niesamowita i genialna.

MARIAN KEYES, autorka Aniołów

Mroczny i doskonale napisany thriller psychologiczny.

RUTH WARE, autorka Dziewczyny z kabiny nr 10

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 18+
  • Data dodania do LitRes: 06 kwietnia 2020
  • ISBN: 9788380324787
  • Tłumacz: Jan Krasko
  • Wydawca: Wielka Litera
  • Spis treści
Liz Nugent "Upadek Olivera" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Upadek Olivera
Audiobook
Czyta Sławomir Grzymkowski
29,90 
Katarzyna Janosik
17 kwietnia 2020

Genialny thriller! Doskonale napisany, psychologiczny portret psychopaty, który długo drzemał w nieświadomości, ukryty pod pozorem perfekcyjnego życia Oliviera Ryana. W pewnej nieoczekiwanej chwili, główny bohater wybucha gniewem i przerywa sielankowość życia swojego i swojej rodziny. Będzie to początek rozpracowywania całej sieci powiązanych tajemnic, które przez lata były zamiatane pod dywan. Książka nie daje się oderwać, czytając bardzo chciałam poznać już jak to wszystko się zakończy. Dla mnie rewelacja!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę