Wojna i pokój. Tom 1Audio

0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Wojna i pokój. Tom 1
Tekst
Wojna i pokój. Tom 1
E-book
Szczegóły
Opis książki

"Historia pięciu rodzin z najwyższych sfer rosyjskiej arystokracji w dobie najazdu Napoleona na Rosję

Głównym bohaterem tej wielowątkowej epopei jest Piotr Bezuchow – ulubiony nieślubny syn niezwykle bogatego hrabiego, od dziecka kształcony za granicą. Poznajemy go, gdy jako dwudziestolatek pojawia się na przyjęciu w Petersburgu i od razu zraża do siebie większość gości swoją niezgrabnością, nieobyciem towarzyskim i podziwem dla Bonapartego.

Bliski przyjaciel Piotra, książę Andrzej Bołkoński, ambitny intelektualista, jest znużony życiem towarzyskim i małżeńskim; aby od tego uciec, decyduje się zostać oficerem w nadchodzącej wojnie, choć podziwia Bonapartego nie mniej niż Piotr.

Szczerość i dobre serce zjednują Piotrowi przyjaźń nie tylko Andrzeja, ale i hrabianki Nataszy Rostowej, uroczej, inteligentnej panienki, pełnej życia i radości, lubiącej śpiewać i tańczyć – która niestety ma zaledwie trzynaście lat.

W powieści bale i przyjęcia przeplatają się z radami wojennymi i machinacjami mężów stanu i generałów, a sceny krwawych bitew z codziennymi ludzkimi namiętnościami. Opisy postaci i relacji rodzinnych zachwycają różnorodnością i realizmem. To jedna z najlepszych powieści wszech czasów."

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 listopada 2019
  • ISBN: 978-83-7927-998-2
  • Lektor: Marcin Popczyński
  • Wydawca: Storybox
  • Spis treści
Lew Tołstoj "Wojna i pokój. Tom 1" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Wojna i pokój. Tom 1
E-book

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę