Leszek Herman

Leszek Herman

Lesław Piotr Herman to urodzony w 1967 roku w Szczecinie polski pisarz powieści sensacyjnych, których akcja ma miejsce na Pomorzu, a także a... Szczegóły

O autorze

Lesław Piotr Herman to urodzony w 1967 roku w Szczecinie polski pisarz powieści sensacyjnych, których akcja ma miejsce na Pomorzu, a także architekt.

Absolwent Architektury na Politechnice Szczecińskiej, ze specialnością w zabytkowych obiektach, razem ze swoim bratem Marcinem prowadzą studio “Herman”, odpowiedzialne za renowację starych budynków. Jego matka pochodzi z kresów i wyjechała na zachód w latach 50, natomiast ojciec był kapitanem żeglugi morskiej I pochodził z Krakowa.

Autor interesuje sie również historią sztuki, jazdą konną, a także kolarstwem.

Twórczosc

Jego artykuły i ilustracje o niezwykłych miejscach na Pomorzu ukazywały się w latach 1993-1995 w szczecińskim dziale “Gazety Wyborczej”. Odwołania do historii swojego miasta dało sie zauważyć także w jego debiucie w 2015 roku, powieści kryminalnej “Sedinum”, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Początkowo projekt wcale nie miał być powieścią, a portalem interenetowym zawierającym ciekawostki o Szczecinie. Z czasem jednak wpisy przybrały formę fabuły i przekształciły się w powieść. Za skuteczny i nietuzinkowy sposób promocji miasta Szczecin poprzez powieść w roku 2016 Leszek Herman został nagrodzony Szczecin Business Awards w dziedzinie Osobowość Regionu.

Autor znany jest z włączania do fabuły wątków historycznych, a także sprawnie przeplatanie teraźniejszości ze zdarzeniami sprzed wielu lat.

Publikacje

Do najważniejszych publikacji autora należą:

  • "Sedinum”
  • “Latarnia umarłych”
  • "Biblia Diabła”

Kupujcie, pobierajcie i czytajcie online książki Leszka Hermana na LitRes. A tym, którym bardziej podoba się słuchać niż czytać, polecamy audiobooki.

Podobni autorzy