Jestem żoną szejka

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Laila Shukri przerywa milczenie i opowiada o swoim tajemniczym życiu. Kim była, zanim zaczęła pisać książki? Jak została żoną szejką? Jak dziś wygląda jej życie?

Amerykańska firma farmaceutyczna otwiera filię w Dubaju. Isabelle wraz ze swoją przyjaciółką wyjeżdża na zagraniczny kontrakt. Tam bardzo szybko zwraca na siebie uwagę jednego z najbogatszych szejków Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który proponuje jej małżeństwo. Czy przestroga matki okaże się prawdziwa? Jak wygląda życie żony bogatego szejka? Czy istnieje granica luksusu?

Opowieść o tym, jaką cenę trzeba zapłacić, żeby kochać, pisać i pozostać sobą w dalekim kraju i zupełnie obcej kulturze.

Laila Shukri – ukrywająca się pod pseudonimem pisarka jest znawczynią Bliskiego Wschodu, Polką podróżującą i mieszkającą w krajach arabskich. Obecnie mieszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale już planuje dalszą podróż. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w położonej na pustyni oazie czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Po całym dniu uwielbia zasiąść na tarasie i napić się campari. W 2014 roku ukazała się jej debiutancka powieść, „Perska miłość”, która podbiła serca polskich czytelniczek. Kolejne tytuły: „Byłam służącą w arabskich pałacach”, „Perska zazdrość”, „Jestem żoną szejka”, „Perska namiętność” i „Byłam kochanką arabskich szejków”, zdobyły listy bestsellerów.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 20 grudnia 2019
  • Czas trwania: 11 godz. 26 min 20 sek.
  • ISBN: 9788381239516
  • Lektor: Ewa Abart
  • Wydawca: Prószyński Media
Laila Shukri "Jestem żoną szejka" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Gabriela Bugaj
01 czerwca

Książka napisana dość prostym językiem, czyta się szybko i bez wątpienia przyjemnie. Fabuła jest porywająca i co najlepsze dla mnie jest naszpikowana wiedzą i ciekawymi, ale niestety przerażającymi przykładami ludzkiego cierpienia. To mrożąca krew w żyłach opowieść o skrywanej prawdzie, o życiu w zamknięciu i poświeceniu w imię miłości. Lubię książki tej autorki, ponieważ obudziła we mnie chęć poznania orientalnej kultury i ukazała problemy, o których my, Europejki nie mamy pojęcia. Polecam każdemu, kto chce się zaznajomić z kulturą Dubaju i nie tylko.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę