3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Fabryka frajerów

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Fabryka frajerów
Tekst
Fabryka frajerów
E-book
19,99 
Szczegóły
Opis książki

Przypadkowe spotkanie po latach rozpoczyna powrót do wspomnień i rozliczeń z przeszłością. Cofamy się do końca lat 80. Mury Ogólnokształcącego Liceum Wojskowego na północy kraju przyciągają chłopaków żądnych przygód. Celem nowopowstałej placówki jest przygotowanie młodego pokolenia do służby w polskiej armii. Uczniowie z własnej woli wybierają młodość w koszarach i dyscyplinę. Nie wiedzą, jak bardzo zmieni się świat, w którym wejdą w dorosłość. To opowieść o dojrzewaniu w czasach transformacji oraz rewizja marzeń z młodości. Nie wszystkim bohaterom życie ułoży się tak, jak to sobie wyobrażali.

„Fabryka frajerów" jest fabularyzowanym zapisem wspomnień autora. Krzysztof Beśka wraca do nastoletnich lat, by z perspektywy czasu przyjrzeć się ówczesnej rzeczywistości, którą poznawał za murem koszar.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 29 grudnia 2020
  • ISBN: 9788726628678
  • Lektor: Artur Ziajkiewicz
  • Wydawca: Saga Egmont
  • Spis treści
Krzysztof Beśka "Fabryka frajerów" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Fabryka frajerów
E-book
19,99 
Tatiana Malczewska
07 lutego 2021

Krzysztof Beśka zabiera nas w nie tak odległe czasy kiełkującej transformacji politycznej, ale także kulturowej, wspominając z przypadkowo spotkanymi kolegami czasy licealne. Tworzy przy okazji obraz młodych Polaków, którzy dorosłość osiągnęli już w wolnej Polsce, a czasy przemian przypadły na okres ich dorastania. Bardzo ciekawa lektura, jednak na pewno nie dla każdego. Raczej dla mężczyzn.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę