3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Trzeci bliźniak

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Jeannie Ferrami, psycholog prowadząca na Jones Falls University badania naukowe w dziedzinie genetyki, dokonuje zaskakującego odkrycia. Przeglądając bazy danych, natrafia na parę jednojajowych bliźniaków, urodzonych w odstępie kilku tygodni przez dwie różne matki. Jeden z nich jest odsiadującym wyrok mordercą i sadystą, drugi, Steven Logan, sprawia wrażenie wzorowego obywatela. Nieoczekiwanie Steven zostaje oskarżony o brutalny gwałt, zeznania ofiary nie pozostawiają wątpliwości, że to on jest sprawcą przestępstwa. Przekonana o niewinności Stevena Jeannie podejmuje wysiłki, by rozwiązać zagadkę i oczyścić go z zarzutów. Poszukiwania naprowadzają ją na ślad tajnych eksperymentów medycznych z okresu zimnej wojny. W eksperymenty zamieszane są bardzo wpływowe osoby, a nawet jej sponsor na uniwersytecie. Gra toczy się o wysoką stawkę: miliony dolarów i ambicje prawicowych polityków, którzy pragną przywrócić "integralność rasową" Ameryki.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 10 marca 2019
  • ISBN: 978-83-7985-357-1
  • Tłumacz: Andrzej Szulc
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Ken Follett "Trzeci bliźniak" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Magdalena Ploch
08 maja 2020

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Kena Folleta uważam za niezwykle udane, jego styl pisarski idealnie wpasował się w moje gusta! Fabuła powieści obraca się w szerokiej analizie ludzkiego umysłu, a jako że psychologia i wszelkie badania nad zachwianiami ludzkimi to mój konik – trafiłam w punkt. Dla mnie książka – rewelka, pochłonęłam w dwa wieczory i ciężko było mi się oderwać żeby iść spać. Wcześniej nie spotkałam się z twórczością tego autora, ale jeśli reszta jego książek jest utrzymana w podobnym stylu i tematyce, to widzę duży potencjał do naszej dalszej współpracy! Gorąco polecam «Trzeciego bliźniaka»!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę