Erotyka Twoja i Moja

PDF
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Kobieta nie jest ciałem -

Jest kolorami i wyobraźnią


Przedstawiamy Państwu debiut poetycko - malarski Katarzyny Gołąbek z Bielska - Białej.

Pan Jerzy Koperski Prezes Fundacji Sztuki na rzecz "Integracji", gdzie poetka przed kliku laty planowała wydać tomiki wierszy, ten wielki animator rozwoju poezji w Polsce,  prowadzący "Pocztę literacką" w latach 1973-20011, przez wiele lat kierownik artystyczny Klubu Hybrydy w Warszawie, w swoich recenzjach pisze:

"Katarzyna Gołąbek przedstawia w swoich tomikach, które tworzą całą serię wydawniczą pod tytułem "Erotyka w Twarzy i Poezji", swoje pasje twórcze. Są dalekie poza banałem literackim, trafność metafor i zapis przepięknych marzeń Poetki, stanowią wyjątkowy obraz talentu Autorki.


Poetka - dobroci i miłości - wierzy w światło swoich metafor, które jest niemal przeznaczeniem każdego i wyzwala siłę woli w walce o bardzo osobiste szczęście, wysublimowane, a zarazem - niech - jak pisze - staje się sensem życia powszechnego.

Autorka jest niebywałą osobowością twórczą, sądzimy, że to rzadki talent, i czas najwyższy, aby debiut nastąpił możliwie natychmiast.

Pani Katarzyna Gołąbek w swoim debiucie ukaże niebywałą siłę i wiarę w sens życia, poezji i sztuki.

To obecnie najciekawsza postać, nie tylko społeczności Bielsko - Bialskiej, ale również w skali środowisk twórczych innych regionów i skupisk literacko - artystycznych.

Tomik zatytułowany "Erotyka Twoja i Moja" jest pierwszym z serii tomików całego cykl" "Erotyka w Twarzy i Poezji":


Twarz nad moją

Przyjmuję zachłannie

Oddechy kolejne

zawieszam

zaciskam dłonie

Wbijam szpony w pościeli miękkość

/Twarz nad moją/

Jakimż to bólem moim

Byłoby zniknienie Twoje

Jakimż to tchnieniem

Serca nasze złączone

Bez siebie nie mające

Żadnego westchnienia

/Jakimż to bólem/


W recenzji z dnia 05.10. 2005 roku, Jerzy Koperski pisze do poetki:


"...oto, przede mną Twoja EROTYKA. Obłędna, świeża i radosna. Pełna pasji i namiętności, jest ogniem.

Zapewne z duszy Twojej ten żar wokół - i słowa i rysunki, stwarzają rzadki obraz namiętności i ciekawości. To już jest tak, że każda inna kobieta, każdy inny ulicznik - to nowa siła i nowe metafory. To czuję w Twoich wierszach i obrazach."Jerzy Koperski - Poczta literacka 1973-2001, Wydawnictwo Anagram i "Medyk" Warszawa 2005/6.


Katarzyna Gołąbek


Jej mottem słowa Peipera: "Sam sobie musisz nadać imię". Dlatego podróżuje i poszukuje, tęskni i kocha. Mieszka i pracuje obecnie w Anglii, sercem jednak jest w Polsce, w Beskidach i ukochanym Bielsku. Swoją duszą maluje poetyckie obrazy. To jest jej dom, pełen kolorów, namiętności i pragnienia Miłości. W świecie bez Miłości. Pragnienia szczerości i spotkania prawdziwych ludzi - gorących żarem szczerych uczuć.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 27 lipca 2019
  • ISBN: 978-83-62480-62-3
  • Całkowity rozmiar: 0 MB
  • Całkowity liczba stron: 0
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Wydawnictwo e-bookowo
Katarzyna Gołąbek "Erotyka Twoja i Moja" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę