Ponad przekonaniamiTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Weganie, wegetarianie i mięsożercy mogą się czuć, jakby żyli w różnych światach. Wielu z nich walczy o zrozumienie i szacunek dla swoich wyborów. Kiedy jednak próbują o nich rozmawiać, często spotykają się z postawami obronnymi lub atakiem. Powoduje to frustrację, a ta odbija się na relacjach. W rezultacie bliscy sobie ludzie – małżonkowie, partnerzy, przyjaciele, krewni – oddalają się siebie, bo nie wiedzą, jak poradzić sobie z dzielącymi ich różnicami.

Na szczęście jest na to sposób.

Melanie Joy, ceniona specjalistka od relacji międzyludzkich i psychologii jedzenia, dostarcza praktycznych porad, dzięki którym:

– poznacie zasady budowania zdrowych relacji,

– dowiecie się, jak skutecznie rozmawiać nawet na najtrudniejsze tematy,

– zrozumiecie, w jaki sposób wybór diety wpływa na was i innych.

To idealna książka dla tych, którzy chcą zadbać o swoje relacje, i dla tych, którym trudno przeskoczyć różnice światopoglądowe.

Joy pokazuje, że o wszystkim można porozmawiać i zawsze znajdzie się jakieś wyjście.

Joy dokonała czegoś wielkiego. Czytanie tej książki to sama radość. Nie potrafię sobie wyobrazić, żeby ktokolwiek mógł podczas tej lektury nie mieć poczucia olśnienia.

Jeffrey Moussaieff Masson, autor Kiedy słonie płaczą

Ponad przekonaniami to przewodnik, który pomoże wam poruszać się w relacjach między wami a waszymi bliskimi, światem i wami samymi. Po lekturze będziecie myśleli jaśniej, poczujecie się bardziej ze sobą związani, pewniejsi i szczęśliwsi.

Lani Muelrath, autorka The Mindful Vegan

Melanie Joy niesie mądrość, pocieszenie i radę wszystkim weganom i wegetarianom, którzy czują się nierozumiani przez mięsożerców, i wszystkim mięsożercom, którzy czują się zawstydzani przez wegan lub wegetarian. Bardzo polecam!

Lisa Bloom, rzeczniczka praw obywatelskich w The Bloom Firm

Jako osoba pozostająca w wegańsko-niewegańskim małżeństwie jestem wdzięczna Melanie Joy za mądre słowa dotyczące akceptowania wyborów partnera przy jednoczesnym poszanowaniu własnej uczciwości. Ponad przekonaniami to podstawowa lektura dla każdego, kto chce, by jego posiłki były źródłem pożywienia – w sensie fizycznym, duchowym i społecznym.

Linda Riebel, psycholożka i wykładowczyni

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 18 maja 2019
Karolina Iwaszkiewicz "Ponad przekonaniami" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Stojan Kosmicki
28 maja 2020

"Książka zmieniająca życie. Najlepsza literatura o psychologii, relacjach i komunikacji, jaką kiedykolwiek czytałem. Powinien ją przeczytać każdy, kto jest zainteresowany poprawą swoich relacji i życia. Bardzo pomogła mi zrozumieć i zaakceptować ludzi wokół mnie, zachęciła do dalszej pracy nad interakcjami z innymi. Zawiera wiele praktycznych wskazówek, które każdy może wdrożyć w swoją codzienność.

Dowiedziałem się wiele o tym, w jaki sposób nasze różnice w zakresie wyborów żywieniowych wpływają na nasze relacje, jak je przezwyciężyć i poczuć się jeszcze bardziej związanym. Niesamowita! Polecam!"

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę