Opowieści powiązane luzemTekst

0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Abstrakcja, alegorie, zabawa językiem, humor.

Parodia awangardowa.

Świat w bardzo krzywym zwierciadle, zakrzywionej przestrzeni i wymiarach.

Zbiór opowiadań zainspirowanych teraźniejszością. Zawierających głęboką refleksję satyryczną nad obecnym systemem wartości cywilizacji zachodniej. Przeprowadza czytelnika przez różne sfery życia pokazując w błyskotliwy sposób bezsens i pustkę człowieka, który żyje bez porozumienia ze swymi przekonaniami i etyką.

Opowiadania pisane wielowymiarowym sugestywnym językiem, nieraz dosadnym i mocnym pozostawiającym w czytelniku słodko-gorzki smak. Gratka dla poszukiwaczy prawdy w gąszczu współczesnej narracji medialnej. Narracja brana jest tu na tapetę poprzez algorytm wypłukujący płytkość i pustkę taniej mody. Autor stara się pokazać jakim językiem mówimy, a na co nie zwracamy w ogóle uwagi. Wyjaśnia metodę przekazu.

Opowiadania z charakterem. Czasem po obu stronach granicy kiczu. Nastrojem zbliżone do twórczości Lema, Mrożka, Edgara Poe, Magdaleny Samozwaniec i Marcina Wolskiego.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 25 września 2020
Karol Józef "Opowieści powiązane luzem" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę