WarkoczykTekst

Z serii: Tesa #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Ile poświęcisz, by przetrwać? W Przełęczy Strażników rządzą twarde reguły gry.

Tesa, córka owczarzy z dolin, ma wszystko – młodość, inteligencję i urodę. Otoczona miłością bliskich, z niecierpliwością oczekuje pierwszego spotkania z przyszłym mężem, synem rządcy z nadmorskiego miasta. Wiezie ze sobą znaczny posag, a także stado owiec. Na jej drodze los postawi jednak Arta Fesersana i jego zbójców.

Rozbójnicy są ludźmi gór. Twardzi i okrutni, kryją się w niedostępnych strażnicach na wschodniej granicy królestwa. Pilnują, by przez przełęcz nie przedostali się Żółci Ludzie. W zamian za to do woli grabią mieszkańców dolin. Za ich przyczyną Tesa Owczarka straci wszystko. Wyruszy w góry za Artem Synem Rybaka, by stać się jego przymusową sojuszniczką w grze o przetrwanie między nieprzychylnymi jej ludźmi, których języka nie zna, zwyczajów nie rozumie, a życiowych wyborów nie akceptuje.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 22 stycznia 2021
Justyna Wydra "Warkoczyk" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Ewelina Ogier
02 marca

Powieść napisana pięknym językiem, przywołującym powieści Sienkiewicza, stylem, którego próżno szukać już w dzisiejszej literaturze. Akcja powieści toczy się niespiesznym tempem wyznaczanym przez upływające pory roku. Zdarzają się momenty gdy akcja nagle nabiera przyspieszenia, lecz nie są one zbyt rozbudowane. Zakończenie jest otwarte i pozostawia czytelnika z samymi pytaniami: co dalej? Teraz pozostaje tylko cierpliwie czekać na drugi tom i na dalsze losy Tesy i Arta. Gorąco polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę