Miasto ślepców (wyd.specjalne)

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Wstrząsające studium kondycji ludzkiej.

Bestsellerowa powieść zekranizowana przez Fernanda Meirellesa z Julianne Moore, Markiem Ruffalo i Gaelem Garcíą Bernalem w rolach głównych

Pewnego dnia na nienazwane miasto w nienazwanym kraju spada epidemia białej ślepoty. Bez ostrzeżenia dotyka ludzi zajętych zwykłymi, codziennymi sprawami, nie oszczędzając nikogo – starców, dzieci, kobiet, mężczyzn, osób prawych i z prawością mających niewiele wspólnego, słabych i silnych.

Władze w pośpiechu zamykają pierwszą grupę w nieczynnym szpitalu psychiatrycznym. I tylko jedna osoba wie, że nie wszyscy są ślepi.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 02 października 2019
  • ISBN: 9788380626478
  • Tłumacz: Zofia Stanisławska
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
José Saramago "Miasto ślepców (wyd.specjalne)" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Mistrzowie literatury»
Mój Michael
Aż do śmierci
Czarna skrzynka
-5%
Grażyna Furmanska
09 czerwca 2020

Do przeczytania «Miasta ślepców» zachęciła mnie świetna adaptacja filmowa, która zrobiła na mnie duże wrażenie. Na szczęście i książka okazała się rewelacyjna. Świat w fabule zalewa fala epidemii ślepoty. Padają systemy gospodarcze, społeczne, a ludzkie odruchy humanitarne wiszą na włosku. Ludzie traktują innych jak śmieci, dbają tylko o to by ratować siebie samego, dążą za wszelką cenę do przetrwania. Bardzo ciekawy pomysł na to, aby zobrazować ludziom jak wiele mają i jak łatwo mogą to wszystko stracić przez własne, bezmyślne zachowanie. Utrzymująca w napięciu i rażąca realizmem, przejmująca, niesamowita, jedna z lepszych antyutopijnych lektur jakie miałam okazje czytać. Mocna historia, czyta się szybko i z zainteresowaniem. Zdecydowanie polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę

Inne książki tego autora