Medytacja to nie to, co myślisz

Tekst
Dlaczego uważność jest tak istotna
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Mindfulness to pierwszy krok do bycia sobą

Jeden z najwspanialszych nauczycieli mindfulnessu, jakiego kiedykolwiek spotkasz.

Jack Kornfield

Jon Kabat-Zinn to jeden z pionierów światowego ruchu mindfulness, powszechnie znany popularyzator medytacji i płynących z niej korzyści. Miliony ludzi na całym świecie podejmują dziś formalną praktykę medytacji uważności. Czym jednak jest medytacja? Dlaczego warto jej spróbować i w jaki sposób doskonalić tę umiejętność?

W dzisiejszym świecie medytacja to zajęcie, które wymaga prawdziwej odwagi, a zanurzenie się w świadomości jest tak naprawdę przejawem troski. Medytacja to nie to, co myślisz jest odpowiedzią na wszystkie dręczące Cię pytania i dowód na to, jak istotna jest praktyka uważności.

Dr Jon Kabat-Zinn jest emerytowanym profesorem medycyny, inicjatorem programu redukcji stresu opartego na uważności (MBSR) oraz założycielem Centrum Badań nad Zastosowaniem Uważności w Medycynie, Opiece Zdrowotnej i Społeczeństwie na Wydziale Medycyny Uniwersytetu Massachusetts. Jest autorem licznych bestsellerów, takich jak Życie, piękna katastrofa, Gdziekolwiek jesteś, bądź, Uważność dla początkujących. Wraz z żoną Mylą napisał poradnik Dary codzienności. Podręcznik świadomego rodzicielstwa.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 22 października 2019
  • Rozmiar: 260 str. 7 ilustracji
  • ISBN: 9788381432139
  • Tłumacz: Roman Skrzypczak
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Jon Kabat-Zinn "Medytacja to nie to, co myślisz" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Fryderyk Nawrocki
26 marca 2020

Świetny, inspirujący poradnik na temat praktykowania uważności. Mindfulness w dzisiejszych czasach to nie lada wyzwanie, przy takiej ilości rozpraszaczy nasz umysł działa na pełnych obrotach i nie skupia się dostatecznie na niczym, z uwagi na brak czasu i inne bodźce z zewnątrz. Skierowanie uwagi do wewnątrz za pomocą medytacji to wyraz troski o siebie i swoje zdrowie psychiczne. Książka Jona Kabata-Zinna to rewelacyjne wprowadzenie do zagadnienia, udziela odpowiedzi na wiele pytań i pokazuje jak odpowiednio zacząć. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę