Zaklinacz deszczuTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Rudy Baylor kończy właśnie studia prawnicze. Marzy o praktyce zawodowej w renomowanej firmie, ale w Memphis – mieście, w którym jest zbyt wielu prawników – nie ma chętnych, by zatrudnić nowicjusza nawet za symboliczne wynagrodzenie. Bez pracy, pieniędzy, konta bankowego, ścigany przez wierzycieli, z grożącą mu eksmisją – ma tylko jedno wyjście: otworzyć własną kancelarię. Jego pierwszymi klientami są rodzice chorego na białaczkę chłopca, Donny'ego Raya Blacka. Donny umiera, ponieważ firma ubezpieczeniowa Great Benefit, bez podania prawdziwych przyczyn, odmówiła sfinansowania operacji przeszczepu szpiku kostnego, która mogła uratować mu życie. Świeżo upieczony adwokat, który nigdy nie miał klienta i nie uczestniczył w procesie przed ławą przysięgłych, pozywa ubezpieczyciela o dziesięć milionów dolarów. Pozwanej firmy broni najlepsza kancelaria w Memphis, na czele z legendarnym Leo F. Drummondem, najbardziej aroganckim, najlepiej opłacanym prawnikiem w całym stanie. Baylor kontra Drummond to niczym pojedynek Dawida z Goliatem. Ale cuda zdarzają się nawet na sali sądowej…

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 10 marca 2019
  • ISBN: 978-83-7659-495-8
  • Tłumacz: Krzysztof Obłucki, Lech Z. Żołędziowski
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
John Grisham "Zaklinacz deszczu" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Ludomił Obrzut
02 października 2020

Nie mogłem oderwać się od tej książki. Mimo iż nie jestem fanem kryminałów.. Kolega polecił mi «Zaklinacza deszczu» bo sam zarwał kilka nocek na lekturze tej książki. No i u mnie historia się powtórzyła!;) Grisham na pewno może być okrzyknięty królem kryminałów. «Zaklinacz deszczu» to historia wyjątkowa z samego założenia i chociaż oparta jest na znanym nam schemacie, wciąga i zaskakuje. Wciąga od samego początku do samego końca. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę