Dzień rozrachunku

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Dzień rozrachunku
Dzień rozrachunku
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 79,90  63,92 
Dzień rozrachunku
Audio
Dzień rozrachunku
Audiobook
Czyta Leszek Filipowicz
41,90 
Szczegóły
Opis książki

John Grisham, jakiego dotąd nie znaliście!


Pete Banning był wzorowym obywatelem Clanton – odznaczonym bohaterem II wojny światowej, głową prominentnego rodu, dobrym chrześcijaninem gorliwie uczęszczającym do miejscowej świątyni metodystów.


Pewnego październikowego poranka obudził się wcześnie, pojechał do miasta i, zupełnie spokojny, zastrzelił swojego przyjaciela, wielebnego Dextera Bella.


Jakby morderstwo samo w sobie nie było dość szokujące, to jedynym, co Pete powiedział potem szeryfowi, prawnikom, sędziemu i ławie przysięgłych, było: „Nie mam nic do powiedzenia”. Najwyraźniej nie obawiał się śmierci i był gotowy zabrać swój prawdziwy motyw do grobu.


Niezwykła podróż na amerykańskie południe Jima Crowa i do filipińskiej dżungli w czasach II wojny światowej.


Do pełnego przerażających tajemnic szpitala psychiatrycznego i na salę sądową w Clanton, gdzie adwokat Pete’a Banninga desperacko próbuje ocalić jego życie.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 20 maja 2020
  • Rozmiar: 540 str. 2 ilustracje
John Grisham "Dzień rozrachunku" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Dzień rozrachunku
Audiobook
Czyta Leszek Filipowicz
41,90 
Teodora Danek
16 października 2020

Zawsze z przyjemnością sięgam po powieści Johna Grishama. I tę książkę czytało mi się bardzo przyjemnie, świetne się bawiłam i wciągnęłam w fabułę. Rewelacyjny thriller prawniczy, który gwarantuje dreszczyk emocji i wkłada nas w sam środek Ameryki lat czterdziestych dwudziestego wieku. Docieramy również na Filipiny. Klasyczny Grisham, czyli zbrodnia, sprawa sądowa i milczący sprawca. Byłam bardzo ciekawa jak zakończy się ta historia, a zakończenie mocno mnie zaskoczyło. Utwór ma nieco gorzki wydźwięk, ale nadaje całości niepowtarzalny klimat, tak charakterystyczny dla Grishma. Gorąco polecam książki tego autora.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę