Dziwna pogoda

Tekst
Autor:Joe Hill
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Joe Hill jeszcze raz udowadnia, że jego wyobraźnia nie zna granic… nie raz – cztery razy! Literacki alchemik daje w tym kwartecie historii wnikliwy wgląd w niekończącą się wojnę dobra ze złem.


Zdjęcie


Młody nerd z Doliny Krzemowej musi znaleźć sposób na pokonanie przeciwnika uzbrojonego w aparat, który każdym zrobionym zdjęciem bezlitośnie wymazuje fragment pamięci fotografowanej osoby.


Naładowany


W centrum handlowym na Florydzie niedoceniany ochroniarz powstrzymuje masową zabójczynię, stając się miejscowym bohaterem. Ale w świetle reflektorów jego historia zaczyna się rozpadać.


Wniebowzięty


Pierwszy skok w przestworzach nie kończy się szczęśliwie dla młodego człowieka, który zdecydował się na niego, by zaimponować ukochanej. Nieopierzony spadochroniarz ląduje na chmurze o niezwykłych właściwościach.


Deszcz


Gdy mieszkańcy Bourder w stanie Kolorado wylegają z domów, by nacieszyć się końcem lata, nadciągają chmury, które bombardują ich nie kroplami wody, lecz zabójczo ostrymi kryształami.
Nowele to samo mięso, nie ma w nich nic zbędnego. Zwięzłością przypominają opowiadania, ale wnikają w rzeczywistość równie głęboko jak dłuższe kawałki. Nie są niespiesznymi, leniwymi podróżami. To wyścigi do najbliższych świateł na skrzyżowaniu. Wciskasz pedał do oporu i mkniesz samochodem narracji poza krawędź urwiska. Żyj szybko i pozostaw po sobie ładne zwłoki: to gówniany plan dla człowieka, ale niezły na nowelę.


Joe Hill

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 17 września 2020
  • ISBN: 978-83-8215-218-0
  • Redaktor: Marta Guzowska
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Joe Hill "Dziwna pogoda" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Michalina Marciniak
29 listopada 2020

Po raz kolejny sięgam po moje niedawne odkrycie, czyli Joe Hilla. Od kiedy dowiedziałam się, że Stephen King ma piszącego syna jak w amoku sięgam po jego kolejne książki, które w niczym nie ustępują talentowi jego ojca. Dziwna Pogoda to zbiór czterech, rewelacyjnych opowiadań, które wciągają i intrygują. Niesamowita wyobraźnia i kunszt pisarski to na pewno cechy, które rzucają się w oczy w stylu autora. Przepadam wręcz za jego twórczością i na pewno sięgnę po kolejne książki. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę