Joanna Opiat-Bojarska

Joanna Opiat-Bojarska

Joanna Opiat-Bojarska to polska autorka powieści kryminalnych. Urodziła się w Poznaniu, gdzie ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny i mieszka do... Szczegóły

O autorze

Joanna Opiat-Bojarska to polska autorka powieści kryminalnych. Urodziła się w Poznaniu, gdzie ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny i mieszka do dziś.

Twórczość

Początkowo Opiat-Bojarska prowadziła jedynie agencję nieruchomości. Pasja do pisania pojawiła się u pisarki przypadkowo, po przebytej chorobie, w wyniku której doświadczyła, co oznacza paraliż. Pisany przez autorkę blog przerodził się w wielkie hobby, a jej debiut w 2011 roku “Kto wyłączy mój mózg” przyniósł jej duży sukces. Książka stanowi zbiór zapisków pisarki z czasów zwycięskiej walki z chorobą autoimmunologiczną (Zespół Guillaina-Barrégo), która diametralnie zmienila jej podejście do życia.

Kolejne publikacje – “Blogostan”, opowiadający o uzależnieniu od blogów i “Klub wrednych matek” – obierający tematykę odnalezienia się w roli matki w dzisiejszych czasach, utwierdziły jej pozycję na rynku wydawniczym.

Publikacje

Obecnie pisarka zajmuje się rozwijaniem dwóch serii kryminalnych. W pierwszej znich bohaterami są dwaj policjanci –Burza i Młody, druga zaś to losy dziennikarki Anny Rogozińskiej.

Najbardziej znane książki autorki to:

  • seria “Kryształowi”(Świerza krew; Łatwy hajs; Polowanie)
  • seria “Burzyński i Majewski”(Gdzie jesteś, Leno?; Koneser; Bestseller)
  • ”Ucieczka”
  • ”Rewers”
  • seria “Aleksandra Wilk” (Gra pozorów; Niebezpieczna gra; Gra o wszystko)
  • ”Śladami zbrodni”

Kupujcie, pobierajcie i czytajcie online książki Joanny Opiat-Bojarskiej na LitRes. A tym, którym bardziej podoba się słuchać niż czytać, polecamy audiobooki.

Podobni autorzy

Podobni autorzy