Miśka i Józek. Niech wygra najlepszy

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Miśka to dziewczyna, która nie da sobie w kaszę dmuchać. Najlepiej z całej klasy wspina się po drzewach i uwielbia grać w piłkę. Józek od sportu woli literaturę – i nic dziwnego, w przyszłości bowiem chce zostać autorem znanych na całym świecie bestsellerów. Póki co w swoim dzienniku opisuje życie szkolne, a jest o czym pisać, bo w klasie 4b ciągle coś się dzieje. Choć Miśka i Józek różnią się od siebie jak ogień i woda, to mają jedną cechę wspólną: uwielbiają rywalizację i zrobią wszystko, aby wygrać. Tym bardziej, jeśli w konkursie ogłoszonym przez dyrektora Kukułkę czeka nagroda, która pozwoli im spełnić najskrytsze marzenia...


Kto powiedział, że dziewczyny nie mają prawa do grania w piłkę, a chłopakom nie wypada piec lukrowanych babeczek? Ta pełna humoru, wciągająca opowieść udowadnia, że każdy może realizować swoje pasje!


Jak ma się walić, to już wszystko naraz. W domu awantury, w szkole afery, a dziewczyny jakieś obrażone. I jak tu zostać najlepszym sportowcem, kiedy wszyscy są przeciwko? No, może poza trenerem, bo reszta nic nie rozumie. Nauczyciele się czepiają, że nie mam lekcji. Mama się denerwuje o złe oceny i bałagan w pokoju, a Zuzka, która oczywiście ma same piątki, jeszcze się podlizuje. Nawet tata wziął mnie na poważną rozmowę, co chyba nigdy wcześniej się nie zdarzyło. Fakt, że skończyła się graniem w piłkarzyki na komputerze, ale naprawdę się starał. Ze trzy razy powiedział głośno: „Musimy poważnie porozmawiać”, a wychodząc z pokoju wykrzyknął: „To świetnie, że wszystko ustaliliśmy”, na co wyjrzała zadowolona mama.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 6+
  • Data dodania do LitRes: 04 października 2020
Joanna Mikołajewicz "Miśka i Józek. Niech wygra najlepszy" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Natalia Krupa
15 grudnia 2020

Miśka to uczennica czwartej klasy, której największym wrogiem jest nuda. Dziewczynka uwielbia wspinać się po drzewach oraz biegać. Józek zaś to jej kolega z klasy – spokojny i stanowczy chłopiec, który zamiast grania w piłkę i wszelkich chłopięcych zainteresowań woli pisać. Marzy by w przyszłości zostać wielkim pisarzem. Pomimo różnorodnych charakterów, bohaterowie ci nie pogardzą rywalizacją. «Miśka i Józek» to świetna książka pełna humoru, akcji i morału. Udowadnia też, że zdrowa rywalizacja jest jak najbardziej na miejscu. Polecam serdecznie, świetna komedia dla czytelnika w każdej grupie wiekowej.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę