Umysł bez granicTekst

Autor:Jo Boaler
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Jo Boaler, profesor Uniwersytetu Stanforda i uznana pedagog matematyki, przez wiele lat badała wpływ ludzkich przekonań i uprzedzeń na edukację. W swojej rewolucyjnej książce przedstawia sześć zasad pozwalających odblokować nasz potencjał uczenia się.

Panuje powszechne przekonanie, że od chwili, gdy jako dzieci rozpoczynamy naukę, nasze zdeterminowane przez genetykę mózgi przyswajają pewne rzeczy lepiej, a inne gorzej lub wcale. Zazwyczaj akceptujemy opinie o swoich umiejętnościach (na przykład że nie mamy „mózgu matematycznego” albo że nie jesteśmy „typem twórczym”). Te szkodliwe, a w świetle najnowszych odkryć naukowych wręcz fałszywe założenia w istotny sposób wpływają na nas na pewnym etapie rozwoju – kształtują postrzeganie własnej osoby i skłaniają do ograniczania wyborów, ostatecznie definiując naszą przyszłość.

W Umyśle bez granic profesor Jo Boaler obala te mity i wskazuje, jak odblokować nasz nieograniczony potencjał uczenia się. Jej badania dowodzą, że osiągnięcie wysokiego poziomu w jakiejś dziedzinie nie zależy od genetycznych predyspozycji – jest możliwe dzięki stosowaniu zasad, które ujawnia w książce.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 29 września 2019
  • Rozmiar: 250 str. 27 ilustracji
Jo Boaler "Umysł bez granic" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Regina Myslinska
17 kwietnia 2020

Niezaprzeczalnie warta uwagi, podparta badaniami analiza ludzkiego mózgu i jego predyspozycji. Autorka obala wiele mitów związanych z samorozwojem, zapamiętywaniem, czy ogólnie uczeniem się. Książka pokazała mi jak duży potencjał ma umysł człowieka i jak bardzo ograniczają nas i szkodzą narzucone z góry standardy, takie jak limity wiekowe czy wiara w predyspozycje do danej dziedziny lub jej brak w innej. Książka Jo Bealer ma na celu przede wszystkim zmianę nastawienia ludzi i pokazanie im, że są w stanie nauczyć się czego zapragną, w dowolnym wieku. Imponująca bibliografia dodatkowo przekonuje mnie do zdania autorki. Gorąco polecam przeczytać!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę