3 książki za 34.99 oszczędź od 50%
Jelena Kostiuczenko

Jelena Kostiuczenko

Jelena Kostiuczenko O autorze Jelena Kostiuczenko – rosyjska dziennikarka, korespondentka w dziale informacyjnym Novaya Gazeta i aktywistka... Szczegóły

O autorze

Jelena Kostiuczenko

O autorze

Jelena Kostiuczenko – rosyjska dziennikarka, korespondentka w dziale informacyjnym Novaya Gazeta i aktywistka ruchu LGBT.

Kostiuczenko urodziła się 25 września 1987 roku w Jarosławiu, na terenie dawnego ZSRR. Już w szkole średniej zaczęła zajmować się dziennikarstwem, jej pierwsze publikacje pojawiały się w czasopiśmie «„Siewiernyj kraj“» ukazującej się w okręgu jarosławskim.

W 2004 roku przeprowadziła się do Moskwy aby studiować dziennikarstwo na Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym. Rok później rozpoczęła współpracę jako specjalny korespondent z redakcją czasopisma «„Nowaya gazeta“».

Twórczość

Kostyuchenko była pierwszą dziennikarką, która przełamała tabu informacyjne związane z wydarzeniami w mieście Zhanaozen, w Kazahstanie z dnia 16 grudnia 2011 roku. Tego dnia miała miejsce brutalna pacyfikacja strajkujących pracowników przemysłu naftowego. Elena Kostyuchenko jest także otwartą lesbijką. W 2011 r., przed udziałem w paradzie społeczności LGBT, opublikowała apel do opinii publicznej pod tytułem „Dlaczego idę dziś na paradę gejów”, w którym ostro wypowiedziała się przeciwko homofobii oraz dyskryminacji gejów i lesbijek, domagając się równości seksualnej dla mniejszości.

Publikacje

Do najbardziej znanych publikacji Jeleny Kostiuczenko należą:

  • "Umownie niepotrzebne" («„Условно ненужные“»),
  • "Jesteśmy tu by żyć" («„Нам здесь жить“»).

Pobierajcie, kupujcie i czytajcie książki Jeleny Kostiuczenko na serwisie LitRes. A dla tych, którzy wolą słuchać proponujemy szeroką bazę audiobooków.

Podobni autorzy