Jacek Piekara

Jacek Piekara

Jacek Piekara to polski dziennikarz oraz jeden z czołowych autorów literatury fantastycznej. Urodził się 19 maja 1965 roku w Krakowie, natom... Szczegóły

O autorze

Jacek Piekara to polski dziennikarz oraz jeden z czołowych autorów literatury fantastycznej.

Urodził się 19 maja 1965 roku w Krakowie, natomiast studia na kierunku psychologia oraz prawo ukończył na Uniwersytecie Warszawskim. Po emigracji do Wielkiej Brytanii publikował pod pseudonimem Jack de Craft. Poza pracą dziennikarską i literacką zajmował się również reżyserią dubbingów oraz tłumaczeniami. Do tej pory napisał kilkadziesiąt książek z gatunku fantasy oraz kilkadziesiąt opowiadań.

Obecnie mieszka w Warszawie.

Twórczość

Jacek Piekara jest autorem powieści, jednak to opowiadania przyniosły mu spektakularną popularność. Do najbardziej znanych cyklów opowiadań autora należy seria o inkwizytorze Mordimerze Madderdin. Pierwsze z nich ukazało się w 2001 roku pod nazwą «W oczach Boga». Równie znany jest z cyklu opowiadań o czarodzieju Arivaldzie z Wybrzeża.

Autor ma także doświadczenie prasowe, przez 6 lat pisał dla miesięcznika «Gambler» o tematyce gier komputerowych, a także zdarzało mu się publikować w «Świecie gier komputerowych» czy piśmie «GameRanking». Pełnił również funkcję redaktora naczelnego w czasopismach «Click! Fantasy!», «Fantasma» oraz «Fantasy».

Literackim debiutem pisarza było opowiadanie pt. «Wszystkie twarze szatana», które ukazało się w 1983 roku w miesięczniku «Fantastyka». W roku 1986 ukazała się natomiast jego powieść pt. «Labirynt» jako wydanie książkowe. Następna na pisarskim koncie Piekary ukazała się powieść «Conan i Pani Śmierć».

Publikacje

Jacek Piekara jest autorem takich opowiadań jak między innymi:

  • "Dziewczyny Rzeźnika"
  • "Następny piękny dzień"
  • "Dom na Krawędzi Ciemności"
  • "Skrzek z ciemności "
  • "Zielone pola Avalonu"
  • "Vergor z białego zakonu"

Pobierajcie, kupujcie i czytajcie książki Jacka Piekary na serwisie LitRes. A dla tych, którzy wolą słuchać proponujemy szeroką bazę audiobooków.

Podobni autorzy