Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Tom 2. Postępowanie rozpoznawcze

PDF
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Oddajemy do rąk Czytelników kolejne wydanie dużego komentarza do kodeksu postępowania cywilnego. Autorstwo najwybitniejszych autorytetów polskiego prawa procesowego cywilnego oraz długoletnia obecność dzieła na rynku wydawniczym gwarantują najwyższy poziom merytoryczny i edytorski publikacji.


 W piątym wydaniu komentarz został podzielony na sześć tomów:tomy I-III obejmują komentarz do części pierwszej kodeksu - postępowania rozpoznawczego,

w tomie IV omówiono postępowanie rozpoznawcze (nieprocesowe) części pierwszej i postępowanie zabezpieczające (część druga),

w tomie V - postępowanie egzekucyjne (część trzecia),

a w tomie VI - przepisy z zakresu międzynarodowego postępowania cywilnego (część czwarta) oraz dotyczące sądu polubownego (arbitrażowego) (część piąta).

W tomie II
uwzględniono nowelizacje wprowadzone w latach 2013-2016


, dotyczące w szczególności mediacji, w tym względnego obowiązku jej przeprowadzania przed wszczęciem sprawy, możliwości wyboru mediatora przez strony, zachowania pozytywnych skutków w zakresie przedawnienia, jeżeli nie dojdzie do mediacji przedsądowej nie z winy powoda, oraz zaliczenia kosztów mediacji do kosztów sądowych. Omówiono również nowości w zakresie postępowania dowodowego, a zwłaszcza dowodu prowadzonego na odległość oraz dowodu z dokumentów, w tym dokumentu elektronicznego. Dużą uwagę poświęcono nowym formom uzasadniania wyroków, a w szczególności tzw. uzasadnieniu wygłoszonemu. Od nowa, szeroko opracowano komentarz dotyczący wydawania wyroków, w tym wyroku zaocznego.
Publikację wzbogacono nowymi pozycjami piśmiennictwa oraz w obszernym zakresie orzecznictwa sądowego.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 15 października 2021
  • ISBN: 978-83-8107-029-4
  • Całkowity rozmiar: 0 MB
  • Całkowity liczba stron: 0
  • Rozmiar stron: x мм
  • Redaktor: Karol Weitz
  • Wydawca: Wolters Kluwer Polska SA
Jacek Gudowski "Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Tom 2. Postępowanie rozpoznawcze" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Duże komentarze LEX»
Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Tom 1. Postępowanie rozpoznawcze
Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Tom 6. Międzynarodowe postępowanie cywilne. Sąd polubowny (arbitrażowy)
Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Tom 2. Postępowanie rozpoznawcze
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę