Fundacja i Imperium

Audio
Z serii: s-f
Z serii: Fundacja #7
1
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Fundacja i Imperium
Fundacja i imperium
E-book
33,90  24,75 
Szczegóły
Opis książki

Isaac Asimov zawsze pokładał wielkie nadzieje w ludzkości, zawsze wierzył, że na przekór wszystkiemu człowiek przetrwa. O tym właśnie opowiada jego «Fundacja»

 Ze wstępu do Preludium Fundacji, Piotr Hermanowski

Isaac Asimov (1920-1992) to bodaj najwybitniejszy i najpoczytniejszy autor science fiction wszech czasów. Zasłynął przede wszystkim epokowym cyklem „Fundacja”, sagą o Imperium Galaktycznym, które – mimo że wydaje się wieczne – chyli się ku upadkowi. Ludzką cywilizację i wiedzę może uratować jedynie psychohistoria, nauka stworzona przez genialnego matematyka Hariego Seldona.

Dom Wydawniczy REBIS wydał cały siedmiotomowy cykl „Fundacja” Isaaca Asimova, a dostępne są już też trzy uzupełniające go tomy autorstwa bestsellerowych twórców SF: Gregory’ego Benforda, Grega Beara i Davida Brina.

Pierwsza Fundacja utrzymała suwerenność i pokonała Republikę Korelską. Wyszła też obronną ręką z następnego kryzysu, wywołanego przez generała imperialnego Bela Riose’a i lorda Brodriga. Jej jedyny wróg – kurczące się Imperium Galaktyczne – wydaje się coraz słabszy. Wszystko przebiega zgodnie z Planem Seldona. Jednak siedemdziesiąt lat później autorytarna władza Fundacji popada w konflikt z opozycją demokratyczną oraz niepodległymi handlarzami. Ci chcą pozyskać dla siebie Muła, mutanta o niesamowitych zdolnościach psychicznych. Nadciąga najgorszy z kryzysów – kryzys, którego nie przewidział nawet sam Hari Seldon. Ratunkiem może być tylko Druga Fundacja…

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 20 grudnia 2019
  • Czas trwania: 8 godz. 24 min 17 sek.
  • ISBN: 9788380622326
  • Tłumacz: Andrzej Jankowski
  • Lektor: Jacek Rozenek
  • Redaktor: Błażej Kemnitz
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Isaac Asimov "Fundacja i Imperium" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Fundacja i imperium
E-book
33,90  24,75 
Książka należy do serii
«s-f»
Wieczna wojna
Odzyskanie czasu
Cieplarnia
-5%
Książka należy do serii
«Fundacja»
Druga Fundacja
Agent Fundacji
Fundacja
-5%
vk_274918848
16 lipca

Druga książka wcale nie jest gorsza od pierwszej. Fabuła coraz bardziej się kręci. Mam nadzieję, że trzecia książka nie zawiedzie swoich starszych braci.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę