Goebbels. Życie i śmierćTekst

0
Recenzje
Niedostępna w sklepie
Oznacz jako przeczytane

Osoby, który wyszukiwały tego autora, czytały również

Powiadom mnie po udostępnieniu:
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Klasyczna praca Marvella i Fraenkla jest portretem Goebbelsa-człowieka i Goebbelsa-geniusza propagandy. Joseph Goebbels był zapewne najbardziej inteligentnym i zarazem niebezpiecznym członkiem nazistowskiej hierarchii. Ten fanatyczny i cyniczny wielbiciel środków masowego przekazu za pomocą nowych wówczas mediów – radia i filmu dźwiękowego – tak umiejętnie omotał Niemców, że postanowili oddać władzę w ręce Hitlera, a następnie podporządkować całe państwo nazistowskiej ideologii, która doprowadziła do wybuchu najstraszniejszej wojny w historii ludzkości."Aby zrozumieć w pełni, jak naziści zdołali osiągnąć swój cel w tak krótkim czasie, nie wolno skupiać się wyłącznie na osobie Hitlera, lecz należy poświęcić równie dużo uwagi osobliwemu, odpychającemu, niebezpiecznemu, a jednocześnie fascynującemu człowiekowi, jakim był Joseph Goebbels."

ze Wstępu

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 12 maja 2021
  • ISBN: 978-83-8151-499-6
  • Redaktorzy: Anna Szadziewska, Grzegorz Siwek, Irmina Wala-Pęgierska, Justyna Mrowiec, Marcin Fabiański, Michał Kompanowski, Studio Graw, Tomasz Zajbt
  • Wydawca: RM
  • Spis treści
Roger Manvell "Goebbels. Życie i śmierć" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę