Podróż Cilki

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Видео
PODRÓŻ CILKI Heather Morris
Opis książki

Kontynuacja międzynarodowego bestsellera Tatuażysta z Auschwitz.  Historia młodziutkiej dziewczyny, którą Lale Sokołow, tatuażysta z Auschwitz, uważał za najdzielniejszą osobę, jaką kiedykolwiek poznał.  Uroda ją uratowała – i skazała na piekło. Cilka ma zaledwie szesnaście lat, kiedy trafia do Auschwitz. Tam szybko się uczy, że uroda daje siłę, a ta oznacza przetrwanie. Kiedy po trzech latach Armia Czerwona wyzwala obóz, dziewczyna nie odzyskuje wolności: zostaje oskarżona przez komunistyczne władze o kolaborację i skazana na piętnaście lat łagru w Workucie.  Tak zaczyna się długa i bolesna podróż Cilki. Na Syberii staje przed wyzwaniami zarówno nowymi, jak i boleśnie znanymi, w tym niechcianą uwagą strażników. Młoda kobieta, która podczas Zagłady straciła całą rodzinę, musi się zmierzyć nie tylko z trudnymi warunkami życia na nieludzkiej ziemi i pracą ponad siły, ale i ciążącym nad nią poczuciem winy.  W sowieckim łagrze spotyka ludzi dobrych i okrutnych, mądrych i zaślepionych, codziennie zmaga się ze śmiercią i terrorem. Ale odkrywa w sobie siłę, o którą się nigdy nie podejrzewała i widzi, że pomimo wszystkiego, co jej się przydarzyło, w jej sercu jest miejsce na miłość – miłość, która da jej siłę, by myśleć o przyszłości.  To opowieść o cierpieniu, ale także o niezwykłej odwadze i harcie ducha w obliczu niesprawiedliwości i okrucieństwa. Opowieść o sile, niezłomności, człowieczeństwie i – przede wszystkim – nadziei, nawet w najgłębszych ciemnościach.  Heather Morris pochodzi z Nowej Zelandii, a obecnie mieszka w Australii. Pracując w szpitalu państwowym w Melbourne, przez kilka lat czytała i pisała scenariusze, W 2003 roku spotkała starszego pana, który „miał historię wartą opowiedzenia”. W miarę, jak rozwijała się ich przyjaźń, Lale Sokołow otwierał przed nią najgłębsze zakamarki duszy, powierzając jej tajemnice życia w czasach Zagłady. Powieść Tatuażysta z Auschwitz stała się bestsellerem wszędzie, gdzie się ukazała.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 17 stycznia 2020
Heather Morris "Podróż Cilki" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Ludmiła Skibinska
23 marca 2020

“Podróż Cilki” to fikcyjna historia młodej dziewczyny, którą Lale Sokołow (bohater zapewne znanej każdemu książki “Tatuażysta z Auschwitz”) uważał za najdzielniejszą osobę, jaką kiedykolwiek poznał. Szesnastoletnia Cilka trafia do Auschwitz. Po trzech latach Armia Czerwona wyzwala obóz, jednak Cilka nie odzyskuje wolności. Zostaje oskarżona przez komunistyczne władze o kolaborację i skazana na 15 lat łagru w Workucie. Syberia stawia przed nią wiele trudnych wyzwań. Niegodne warunki życia i katorżnicza praca. Dziewczyna codziennie walczy o przetrwanie. Mimo wszystko ma w sobie ogromną siłę, chęć niesienia pomocy potrzebującym i miejsce na miłość. Książka jest zdecydowanie warta przeczytania. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę