Pani Bovary

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Książka z serii Wielcy pisarze w nowych przekładach.

Pani Bovary w przekładzie i z komentarzami Ryszarda Engelkinga, po raz pierwszy tak bliska oryginału. Zmieniony przekład Ryszarda Engelkinga (w stosunku do wydania z 2005 roku zawiera kilkaset ulepszeń), z przedmową, w której tłumacz wyjaśnia, jak powinno się czytać powieść Flauberta w zgodzie z intencjami autora (poprzednie przekłady utrwaliły w wielu czytelnikach lekturę nieco naiwną), oraz komentarzami, wśród których znajdziemy m.in. zarzucone przez Flauberta warianty i rozwinięcia tej klasycznej powieści.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788361967699
  • Tłumacz: Ryszard Engelking
  • Wydawca: Wydawnictwo Sic!
  • Spis treści
Gustave Flaubert "Pani Bovary" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Wielcy pisarze w nowych przekładach»
Korespondencja
Pani Bovary
Późna godzina
-5%
Laura Michalska
30 grudnia 2020

"Panią Bovary" czyta się bardzo dobrze. Nie jest to powieść długa, ma prostą strukturę, fabułę zwartą i pełną nieszczęść, i nawet fakt, że opowiada raczej stany ducha nie wydarzenia, pozostaje gdzieś na granicy czytelniczej percepcji. Inna rzecz, że żeby ją się tak czytało Gustaw Flaubert cyzelował słowa przez 6 lat (w wyniku czego, warto to podkreślić, «Pani Bovary» to również powieść niezwykle pięknych opisów i trafnych sformułowań, doceni je każdy wielbiciel perfekcyjnie dobranych słów). Ta precyzja sprawia też, że Flaubert stworzył powieść, której czytelnik łatwo może zatracić się w złudzeniu, że dostał produkt gotowy, opakowany i z instrukcją obsługi. (Zwłaszcza czytelnik uwiedziony fałszywym poczuciem bezpieczeństwa, którym mami odległość w przestrzeni i czasie). Nic bardziej mylnego. Powieść Flauberta nie jest zwalniającym z obowiązku myślenia zdjęciem z przeszłości. «Pani Bovary» to arcydzieło.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę