Przewodnik po Polsce z filozofią w tleTekst

Tom I Wielkopolska i Kujawy
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

"Odkryj turystyczne miejsca na mapie Polski i połącz je z ponadczasową filozofią


Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy filozofia ma rację bytu, ta książka jest dla Ciebie. Weź ją do swojego plecaka w podróż, ale nie spodziewaj się zwykłego przewodnika turystycznego po najlepszych hotelach Wielkopolski i Kujaw. Weź tę książkę ze sobą i zacznij wędrówkę przez Poznań, Gniezno, Toruń, Ciechocinek, Kalisz i inne miejscowości – rozpoczynając od zabytków, a kierując się w głąb siebie. Znajdziesz tu historyczne zagadki i filozoficzne paradoksy. Tylko od Ciebie zależy, co będzie rzeczywiste, a co niekoniecznie…


Jeśli wszechświatów jest nieskończenie wiele, tak iż jeden od drugiego różni się dla przykładu tylko tym, że w pierwszym podrapałem się przed chwilą w czoło prawą ręką, a w drugim lewą ręką, powstaje pytanie, czy ma sens mówić, że coś istnieje. Istnienie jest przejściem z możliwości do realności. Jeśli wszystko, co możliwe, jest też realne, pojęcie istnienia traci sens.


GRZEGORZ SENDERECKI

Rocznik 1972, absolwent filozofii oraz prawa

na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Radca prawny, podróżnik."

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 19 maja 2019
Grzegorz Senderecki "Przewodnik po Polsce z filozofią w tle" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Albert Baldyga
23 lipca 2020

Chociaż nieźle orientuję się w historii mojego regionu – Dolnego Śląska – postanowiłem jednak sięgnąć po pozycję Grzegorza Sendereckiego opowiadającego o tym własnie terenie z akcentem filozoficznym. Już na początku zauważyłem, że nie jest to typowy przewodnik i muszę powiedzieć, że autor wzbogacił on moją wiedzę w stopniu znacznym. Wiele tutaj anegdot, ciekawostek i odniesień historycznych odnośnie wspaniałej krainy Dolnego Śląska, o których nigdy nawet nie słyszałem. Książka skłania do myślenia i pokazuje, że bycie turystą nie musi polegać wyłącznie na oglądaniu najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc i powrocie do domu ze zdjęciami z podróży. Szczerze polecam tom drugi «Przewodnik po Polsce z filozofią w tle», świetna książka dla każdego.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę