3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Kodeks cywilny. Komentarz. Tom 2. Własność i inne prawa rzeczowe

PDF
Autorzy:, , ,
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Komentarz do kodeksu cywilnego składa się z czterech tomów odpowiadających jego systematyce:�w tomie I omówiono część ogólną,

�w tomie II - własność i inne prawa rzeczowe,

�tomie III cz. 1 i 2 - zobowiązania,

�a w tomie IV - spadki.

Publikacja kontynuuje bogate tradycje komentarza wydawanego od 1995 r. o ugruntowanej pozycji na rynku i cieszącego się ogromnym powodzeniem u Czytelników. Stanowi wzorzec klasycznego komentarza, który w sposób harmonijny łączy głęboką wiedzę prawniczą z doświadczeniami praktyki. Koncentruje się na rzeczowych wskazówkach praktycznych, podbudowanych dogmatycznie i wspieranych przykładami czerpanymi z judykatury Sądu Najwyższego i niekiedy innych sądów. Zawiera obszerne wykazy piśmiennictwa i skorowidze alfabetyczno-rzeczowe.
W tomie II
Własność i inne prawa rzeczowe


szczegółowo omówiono
przepisy zamieszczone w księdze drugiej kodeksu cywilnego (art. 126-352) oraz przepisy zawarte w pozakodeksowych ustawach szczególnych normujące prawo własności i inne formy korzystania z rzeczy


. Wyjaśniono zmiany dotyczące przenoszenia własności nieruchomości rolnych (wchodzące w życie także po 1 maja 2016 r.), ograniczenia prawa własności, zawarte w tzw. specustawach, w zakresie problematyki rzeczy znalezionych (w tym skarbu), przemilczenia, a także nowe zasady i tryb oddawania w użytkowanie wieczyste nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa lub własność jednostek samorządu terytorialnego. Znacząco powiększono bazę orzeczeń Sądu Najwyższego, sądów powszechnych i Naczelnego Sądu Administracyjnego, uwzględniono również nowe pozycje wydawnicze.


Adresaci:

Komentarz jest skierowany do wszystkich prawników: sędziów sądów powszechnych i administracyjnych, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, rzeczników patentowych, prokuratorów, referendarzy sądowych, komorników, doradców podatkowych, naukowców, przedstawicieli władzy ustawodawczej i wykonawczej oraz innych organów państwowych i samorządowych, a także do aplikantów.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 22 października 2020
  • ISBN: 978-83-264-8945-7
  • Całkowity rozmiar: 11 MB
  • Całkowity liczba stron: 870
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Wolters Kluwer Polska SA
Jacek Gudowski "Kodeks cywilny. Komentarz. Tom 2. Własność i inne prawa rzeczowe" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę