Nawałnica mieczy: Stal i śnieg. Edycja ilustrowana

Tekst
Przeczytaj fragment
Wspieraj autora, a książka stanie się Twoja!
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Siedem królestw rozdarła krwawa wojna, a zima zbliża się niczym rozwścieczona bestia.

Ludzie z Nocnej Straży przygotowują się na spotkanie z wielkim chłodem i żywymi trupami, które mu towarzyszą. Do inwazji na północ, której świeżo wykutą koronę nosi Robb Stark, szykuje się jednak horda głodnych, dzikich ludzi władających magią nawiedzanego pustkowia. Siostry Robba zaginęły, nie żyją albo w każdej chwili mogą zginąć na rozkaz króla Joffreya z rodu Lannisterów. A za morzem ostatnia z Targaryenów wychowuje smoki, które wykluły się na pogrzebowym stosie jej męża, gotowa pomścić śmierć ojca, ostatniego ze smoczych królów zasiadających na Żelaznym Tronie…

NAWAŁNICA MIECZY CZĘŚĆ I: STAL I ŚNIEG

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 09 grudnia 2020
  • ISBN: 9788382021639
  • Tłumacz: Michał Jakuszewski
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
George R.R. Martin "Nawałnica mieczy: Stal i śnieg. Edycja ilustrowana" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Pieśń lodu i ognia»
Uczta dla wron: Sieć spisków
Taniec ze smokami. Część II
Taniec ze smokami. Część I
-5%
Sylwia Rolek
02 marca

Nawałnica mieczy, trzeci tom sagi „Pieśń lodu i ognia", to najobszerniejsza powieść z cyklu. Z tego względu została podzielona na dwie części. Stal i Śnieg, tom pierwszy, opisuje losy bohaterów rozgrywające się równolegle do bitwy nad Czarnym Nurtem, do jakiej doszło w Starciu królów, oraz przedstawia wydarzenia, które nastąpiły niedługo po niej. Martin po raz kolejny pokazał co potrafi. Dalej snuje swą opowieść, a właściwie pieśń – Pieśń lodu i ognia. I robi to bezkonkurencyjnie. Świetnie opisuje zarówno walki, jak i uczty, potrafi wzruszyć i rozbawić. Czytanie dzieł Martina można by było porównać do koncertu w filharmonii: każdy instrument gra swoją własną, melodyjną partię, lecz dopiero wszyscy razem, odpowiednio pokierowani przez genialnego dyrygenta o tak dobrze nam znanym nazwisku, tworzą prawdziwą uciechę dla duszy. Uwielbiam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę